Reklama

Jest już pierwszy kandydat do Nagrody im. gen. Taczaka. Zobacz, co zdecydował burmistrz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jest już pierwszy kandydat do Nagrody im. gen. Taczaka. Zobacz, co zdecydował burmistrz - Zdjęcie główne

Jest już pierwszy kandydat do Nagrody im. gen. Taczaka. Zobacz, co zdecydował burmistrz | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 30 listopada można zgłaszać kandydatury do Nagrody Burmistrza Jarocina im. Stanisława Taczaka „Za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej”. Na liście jest już jeden podmiot.

Reklama

W gronie laureatów Nagrody Burmistrza im. gen. Stanisława Taczaka są osoby prywatne i instytucje  m.in. hm Stefan Tobolski (na zdjęciu), ksiądz prałat Dariusz Matusiak, Emilia i Janusz Zdrojowi, Jadwiga Podeszwa, Maciej Paterski, Zbigniew Obara, hufiec ZHP w Jarocinie, Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Parafialna Szkoła "Antonianum". W 2018 roku nagrody odebrali działacz jarocińskiej Solidarności Leszek Dąbrowski oraz regionalista Wojciech Talaga wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie, Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszeniem „Jedność” i Organizacją Harcerską "Rodło" im. Szarych Szeregów za zbiórki organizowane na odnowienie nagrobków powstańców wielkopolskich.  

Czym jest Nagroda Burmistrza im. gen. Stanisława Taczaka?   

Nagroda przyznawana jest za zasługi i wybitne osiągnięcia m.in. w takich dziedzinach, jak oświata i wychowanie, kultura i ochrona zabytków, sport i turystyka, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, rozwój infrastruktury, które przyczyniły się w znaczący sposób do rozwoju i promocji gminy Jarocin. Jest to najważniejsza nagroda w gminie Jarocin. Rocznie może zostać przyznanych maksymalnie tylko 10 wyróżnień. Nagrodą jest dyplom i pamiątkowa statuetka, która stanowi miniaturową replikę pomnika Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego, znajdującego się na rynku w Mieszkowie, rodzinnej miejscowości generała.   

Na listę nominowanych do tegorocznej nagrody decyzją burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego trafiła już jarocińska firma RBB Stal, która w tym roku świętuje jubileusz 65-lecia działalności. Grupa RBB otrzymała tę zaszczytną statuetkę już wcześniej, w roku 2014. 

Jak należy zgłosić kandydata do Nagrody Burmistrza im. gen. Stanisława Taczaka?  

Zgłoszenie kandydata do nagrody należy złożyć na piśmie na formularzu wniosku, który, wraz z regulaminem konkursu, dostępny jest na stronie internetowej www.jarocin.pl. Pretendentów do nagrody mogą zgłaszać mieszkańcy gminy Jarocin w liczbie co najmniej 100 osób, których podpisy zostaną złożone we wniosku. Kandydatury może wysunąć też co najmniej 5 radnych Rady Miejskiej w Jarocinie, kapituła nagrody oraz burmistrz Jarocina.

Wnioski przyjmowane są w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Nagrody wręczone zostaną 27 grudnia podczas oficjalnych miejskich uroczystości związanych z obchodami Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W poprzednich latach były one wręczane w czasie obchodów Święta Niepodległości i Dnia Patrona Miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy