W piątek i sobotę (19-20 kwietnia) odbyła się czwarta edycja imprezy. Poprzednia miała miejsce jesienią zeszłego roku. Pierwszy z przeglądów - dwudniowy koncert pod hasłem "Co śpiewa wiatr" - został zorganizowany we wrześniu 2022 roku z okazji jubileuszu 11-lecia zespołu "Zawsze Młodzi". Od samego początku przyjęta została zasada, że pierwszy dzień jest tematyczny, poświęcony konkretnym wykonawcom, a w drugim każdy może wybrać sobie dowolny repertuar, zarówno polski, jak i zagraniczny. W czasie pierwszej zeszłorocznej edycji, która miała miejsce w kwietniu, rozbrzmiewał więc big beat i twist w piosenkach Katarzyny Sobczyk i Karin Stanek, a w drugiej - przeboje Czesława Niemena, Stana Borysa oraz Edyty Geppert. W koncercie może wziąć udział każdy, kto lubi śpiewać i nie krępuje się robić to przed publicznością.
Tegoroczne występy zaczęły się od koncertu poświęconego twórczości Eleni i Jacka Silskiego. Artysta pochodzi z Bytomia i nazywany jest królem śląskich szlagierów. Śpiewa od najmłodszych lat, wydał 9 płyt, z czego 5 to jego autorskie dzieła, a 4 to przeboje Julio Iglesiasa oraz innych artystów latino. Występował na scenach całego świata, między innymi w towarzystwie takich gwiazd jak Abba, Maryla Rodowicz czy Krzysztof Krawczyk. Jacek Silski nie ma wykształcenia muzycznego. O tym, że zaczął występować zadecydował przypadek. Lubił sobie podśpiewywać pracując jako kierowca w operze. I to właśnie przy takiej okazji usłyszał go znany śpiewak operowy - Wiesław Ochman. Jacek Silski wystąpił w Jarocinie w lipcu 2022 roku.
Na scenie zaprezentowało się tym razem 14 wykonawców. Uczestnicy przyjechali m.in. z Jaraczewa, Gostynia i Dobrzycy. Większość brała udział w tym wydarzeniu kolejny raz. W tym gronie zadebiutowała Barbara Łukaszewicz. Część z uczestników śpiewa na co dzień w różnego rodzaju zespołach m.in. w "Zawsze Młodzi", "Jarocino", "Niebieskich Modraczkach" i "Złotej Jesieni". Oprócz seniorów wystąpiła również Agnieszka Nawrocka, która prowadzi zabawy dla emerytów. Nowością był pokaz tańca, w wykonaniu Krystyny Gauzy i Franciszka Hodóra, który rozpoczął oba koncerty "O czym śpiewa wiatr".
Na występ w drugim dniu, czyli w sobotnie popołudnie zdecydowały się również dwie osoby spośród publiczności m.in. Franciszek Matuszewski, były przewodniczący oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie. Goście z Gostynia, czyli zespół "Mały dzwon" prowadzony przez Sylwestra Jerzyka, jak zwykle porwali widzów do tańca. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę "Kielich białego wina". Otrzymali też pamiątkowe dyplomy oraz świecące kwiaty, które stanowiły również element dekoracji. Występującym gratulacje złożyła Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, w ramach której działa Jarociński Ośrodek Kultury. Po występach była okazja, aby wszyscy wykonawcy spotkali się na poczęstunku, przy torcie i kawie.
W czerwcu "Zawsze Młodzi" będą gospodarzami piątej edycji Festiwalu Piosenki Biesiadnej i Ludowej. Poprzednie edycje odbywały się w Bachorzewie, a tegoroczna będzie miała miejsce w Jarocińskim Ośrodku Kultury.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kolejny sukces Dobrosławy Wielgosz z Kotlina. Zwyciężyła w konkursie piosenek Andrzeja Zauchy [ZDJĘCIA]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.