Reklama

Zespół "Zawsze Młodzi" z Jarocina zaprosił na wspólne śpiewanie w 11. rocznicę swojej działalności [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Śpiewające świętowanie jubileuszu 11-lecia zespołu "Zawsze Młodzi" trwało w Jarocińskim Ośrodku Kultury cały weekend. W sobotnie i niedzielne popołudnie zorganizowano koncerty.

Reklama

W sobotę odbyła się pierwsza część koncertu pod hasłem "Co śpiewa wiatr", w czasie której można było posłuchać piosenek Jerzego Połomskiego, który dzień później, w niedzielę 18 września obchodził swoje 89. urodziny. Pojawił się nawet pomysł, aby zaprosić piosenkarza do Jarocina, ale okazało się to niemożliwe ze względu na stan jego zdrowia. Z kolei w niedzielę rozbrzmiewały utwory z repertuaru bardzo różnych artystów polskich. Były przeboje sprzed lat, ale i bardziej współczesne utwory disco polo. Każdy z wykonawców mógł zaśpiewać po dwie piosenki. Z tej możliwości skorzystała większość artystów.  

"Zawsze Młodzi" zaprosili na wspólne śpiewanie na 11. rocznicę swojej działalności 

Część z osób, które wystąpiły w sobotę i niedzielę to członkowie zespołu "Zawsze Młodzi", którego dyrygentem jest Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor Szkoły Muzycznej w Jarocinie i nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego. Pojawią się jednak również osoby spoza tego środowiska m.in. Edmund Kowalczyk z Jaraczewa, na co dzień śpiewający w "Złotej Jesieni", Maria Wiśniewska i Sylwia Jasińska z "Chrzanianek" czy Stefan Zasadzki z Wilkowyi, który przygrywa zespołowi śpiewaczemu "Dąbrowianki". Były też osoby z Krotoszyna, Dobrzycy i Gostynia. W sobotę było "spokojnie, elegancko, romantycznie", a w niedzielę "wesoło, różnorodnie i tanecznie". Kilku artystom, w tym m.in. Genowefie Kałużnej z zespołu "Zawsze Młodzi" udało się poderwać widzów do tańca.

Na zakończenie każdy otrzymał dyplom i "złotego słowika". Upominki wręczyły wspólnie Halina Kaczor, prezeska Stowarzyszenia "Zawsze Młodzi" oraz Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, której filią jest obecnie JOK. Weekendowa impreza była już drugim wspólnym przedsięwzięciem BPMiG oraz stowarzyszenia. W czerwcu wspólnie zrealizowano trzecią edycję Festiwalu Piosenki Biesiadnej i Ludowej w Bachorzewie.     

Kolejny koncert dla amatorów z zespołem "Zawsze Młodzi" za pół roku 

Zarówno wykonawcom, jak i publiczności bardzo spodobał się pomysł organizowania koncertów dla piosenkarzy - amatorów. Tym bardziej, że imprezy w stylu "mikrofon dla wszystkich", ale pod hasłem " śpiewających dzieci po 30." odbywały się kiedyś w Jarocinie. Nadal organizowane są z dużymu sukcesami m.in. w Kotlinie i Jaraczewie. Kolejny koncert, w którym będzie mógł zaśpiewać każdy, kto zechce, ma się odbyć za pół roku. Tym razem tematem przewodnim ma być twórczość Karin Stanek. 

Historia zespołu "Zawsze Młodzi" zaczęła się 11 lat temu w Klubie Seniora (obecnie działającego pod nazwą Klub Seniora - koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie). Jest on prowadzony od 2007 roku przez Czesławę Kubot. Na początku września świętował swoje 15-lecie. Spotkania dla miłośników śpiewu odbywały się we wtorki w Domu Socjalnym im. Jana Pawła II w Jarocinie, a w czwartki organizowane były potańcówki. Wszystko zaczęło się od chęci śpiewania. Z czasem panie uznały, że warto byłoby, aby zajęcia z nimi poprowadził ktoś, kto ma wykształcenie muzyczne. Do współpracy zaproszono Zbigniewa Obarę. Z czasem zespół się usamodzielnił, a nawet stworzone zostało stowarzyszenie, które wspiera jego działalność. Czesława Kubot pogratulowała prezesce Halinie Kaczor jubileuszu. Specjalne podziękowania za pomysł i organizację rocznicowych koncertów przygotowali też członkowie stowarzyszenia. Był też tort, którego krojenie zainaugurowali prezeska z dyrygentem.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy