W sobotę odbyła się pierwsza część koncertu pod hasłem "Co śpiewa wiatr", w czasie której można było posłuchać piosenek Jerzego Połomskiego, który dzień później, w niedzielę 18 września obchodził swoje 89. urodziny. Pojawił się nawet pomysł, aby zaprosić piosenkarza do Jarocina, ale okazało się to niemożliwe ze względu na stan jego zdrowia. Z kolei w niedzielę rozbrzmiewały utwory z repertuaru bardzo różnych artystów polskich. Były przeboje sprzed lat, ale i bardziej współczesne utwory disco polo. Każdy z wykonawców mógł zaśpiewać po dwie piosenki. Z tej możliwości skorzystała większość artystów.
"Zawsze Młodzi" zaprosili na wspólne śpiewanie na 11. rocznicę swojej działalności
Część z osób, które wystąpiły w sobotę i niedzielę to członkowie zespołu "Zawsze Młodzi", którego dyrygentem jest Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor Szkoły Muzycznej w Jarocinie i nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego. Pojawią się jednak również osoby spoza tego środowiska m.in. Edmund Kowalczyk z Jaraczewa, na co dzień śpiewający w "Złotej Jesieni", Maria Wiśniewska i Sylwia Jasińska z "Chrzanianek" czy Stefan Zasadzki z Wilkowyi, który przygrywa zespołowi śpiewaczemu "Dąbrowianki". Były też osoby z Krotoszyna, Dobrzycy i Gostynia. W sobotę było "spokojnie, elegancko, romantycznie", a w niedzielę "wesoło, różnorodnie i tanecznie". Kilku artystom, w tym m.in. Genowefie Kałużnej z zespołu "Zawsze Młodzi" udało się poderwać widzów do tańca.Na zakończenie każdy otrzymał dyplom i "złotego słowika". Upominki wręczyły wspólnie Halina Kaczor, prezeska Stowarzyszenia "Zawsze Młodzi" oraz Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, której filią jest obecnie JOK. Weekendowa impreza była już drugim wspólnym przedsięwzięciem BPMiG oraz stowarzyszenia. W czerwcu wspólnie zrealizowano trzecią edycję Festiwalu Piosenki Biesiadnej i Ludowej w Bachorzewie.
Kolejny koncert dla amatorów z zespołem "Zawsze Młodzi" za pół roku
Zarówno wykonawcom, jak i publiczności bardzo spodobał się pomysł organizowania koncertów dla piosenkarzy - amatorów. Tym bardziej, że imprezy w stylu "mikrofon dla wszystkich", ale pod hasłem " śpiewających dzieci po 30." odbywały się kiedyś w Jarocinie. Nadal organizowane są z dużymu sukcesami m.in. w Kotlinie i Jaraczewie. Kolejny koncert, w którym będzie mógł zaśpiewać każdy, kto zechce, ma się odbyć za pół roku. Tym razem tematem przewodnim ma być twórczość Karin Stanek.Historia zespołu "Zawsze Młodzi" zaczęła się 11 lat temu w Klubie Seniora (obecnie działającego pod nazwą Klub Seniora - koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie). Jest on prowadzony od 2007 roku przez Czesławę Kubot. Na początku września świętował swoje 15-lecie. Spotkania dla miłośników śpiewu odbywały się we wtorki w Domu Socjalnym im. Jana Pawła II w Jarocinie, a w czwartki organizowane były potańcówki. Wszystko zaczęło się od chęci śpiewania. Z czasem panie uznały, że warto byłoby, aby zajęcia z nimi poprowadził ktoś, kto ma wykształcenie muzyczne. Do współpracy zaproszono Zbigniewa Obarę. Z czasem zespół się usamodzielnił, a nawet stworzone zostało stowarzyszenie, które wspiera jego działalność. Czesława Kubot pogratulowała prezesce Halinie Kaczor jubileuszu. Specjalne podziękowania za pomysł i organizację rocznicowych koncertów przygotowali też członkowie stowarzyszenia. Był też tort, którego krojenie zainaugurowali prezeska z dyrygentem.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.