Reklama

Za kilka dni pierwszy transport węgla dojedzie do gminy Jaraczewo. Ile zapłacą mieszkańcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Za kilka dni  pierwszy transport węgla dojedzie do gminy Jaraczewo. Ile zapłacą mieszkańcy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 400 mieszkańców gminy Jaraczewo chce zakupić węgiel po preferencyjnych cenach. „Czarne złoto” będzie pochodziło z Kolumbii.

Reklama

Niebawem pierwsi mieszkańcy gminy Jaraczewo powinni kupić węgiel po preferencyjnych cenach.      

Za kilka dni pierwszy transport węgla dojedzie do gminy Jaraczewo

Ministerstwo Aktywów Państwowych, za dostawcę węgla dla gminy Jaraczewo wskazano państwową spółkę – PGE Paliwa Sp. z o.o. Opał będzie pochodził z Kolumbii. Ze złożonych wniosków wynika, że do końca grudnia potrzebne jest 413, 5 tony orzecha i 107,5 tony groszu. W przyszłym roku wynosi odpowiednio 365 ton i 98 ton.

Kto będzie dystrybuował węgiel na terenie gminy Jaraczewo?

Opał będą rozprowadzały dwie firmy: Spółdzielnia Usług i Zaopatrzenia Kółek Rolniczych w Jaraczewie oraz firma usługi Transportowe Wojciech Banaszak z Łobza.
 

 - Dzisiaj z tymi przedsiębiorcami będą podpisane umowy i dzisiaj wyślemy dane do awizacji, czyli w najbliższych dniach powinniśmy otrzymać awizację na odbiór węgla w wyznaczonym dla nas punkcie. Dzisiaj prześlemy dane samochodów oraz kierowców spółka PGE Paliwa Sp ma odesłać dokładną datę odbioru węgla – wyjaśnia Dawid Wyrembelski, sekretarz gminy Jaraczewo.

    
 Dla Jaraczewa punkt poboru został wyznaczony w miejscowości Włoszakowice.

Ile mieszkańcy gminy Jaraczewo zapłacą za węgiel?  

Mieszkańcy gminy Jaraczewo za węgiel będą musi zapłacić 1.900 zł brutto. Cena obejmuje również koszt transportu z do mieszkańców. Opał będzie dostarczany według kolejności składanych wniosków przez zainteresowanych.


 - Każda osoba będzie poinformowana telefonicznie na numer, który wskazała we wniosku. Będzie w urzędzie musiała odebrać fakturę. Po wpłaceniu należności na nasze konto codziennie będziemy wysyłali listy osób do przedsiębiorców, którym będą rozwozili węgiel - dodaje sekretarz.


Mieszkańcy gminy Jaraczewo zamówiony węgiel będą otrzymywali według kolejności złożonych wniosków. W pierwszej transzy do gminy Jaraczewo ma dotrzeć 200 ton „czarnego złota”.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

             

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy