Reklama

Do Jaraczewa przyjedzie węgiel z Kolumbii. Kto będzie go dystrybuował?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Janek Marcinkowski

Do Jaraczewa przyjedzie węgiel z Kolumbii. Kto będzie go dystrybuował? - Zdjęcie główne

foto Janek Marcinkowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 400 mieszkańców gminy Jaraczewo chce zakupić węgiel po preferencyjnych cenach. Samorząd podał, że będzie pochodził z Kolumbii.

Reklama

Zakup węgla jest tematem numer jeden. Codziennie słyszymy dyskusje na ten temat. Mieszkańcy gminy Jarocin otrzymują smsy z numeru telefonu 576-845-881 z wiadomością o konieczności uiszczenia w ciągu 7 dni należności za ten węgiel. Węgiel dotarł już do gminy Żerków. Władze Jaraczewa poinformowały skąd będzie pochodził węgiel, który ma trafić do mieszkańców.

Do Jaraczewa przyjedzie węgiel z Kolumbii

„Zgodnie z procedurą przyjętą przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, za dostawcę węgla dla Gminy Jaraczewo wskazano państwową spółkę – PGE Paliwa Sp. z o.o. Przedstawiciel spółki podczas poniedziałkowego spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przekazał informację, że węgiel który gmina zakupi, będzie pochodził z Kolumbii „ – czytamy w komunikacje jaraczewskiego samorządu.

Kiedy węgiel może trafić do mieszkańców gminy Jaraczewo?          

 - Jesteśmy na etapie podpisywania umowy z firmą PGE Paliwa Sp. z o.o, bo taka spółka została nam przydzielona. W momencie jak podpiszemy umowę, to składamy zapotrzebowanie do spółki i oczekujemy na wyznaczenie terminu odbioru węgla. Mamy nadzieję, że dojdzie do tego jak najszybciej. Zależy nam na czasie, aby jak najszybciej węgiel dotarł do mieszkańców - mówi Krzysztof Korasiak, inspektor d/s gospodarki odpadami i ochrony środowiska z Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.   

Samorząd nie podjął jeszcze decyzji, kto będzie się zajmował dystrybucją węgla.


 - Na pewno będzie to jeden z punktów, który prowadzi sprzedaż węgla. Dzisiaj upływa termin przedstawienia kosztów przez zainteresowanych przedsiębiorców z naszego terenu. Usługę będzie świadczył najtańszy oferent – zaznacza urzędnik.

 Do kiedy można składać wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach?  

Zakupem węgla jest zainteresowanych ponad 400 mieszkańców gminy Jaraczewo. Wnioski na zakup węgla do końca 2022 roku można składać do 15 grudnia, a na transzę od 1 stycznia do kwietnia 2023 roku do 15 marca. Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej, w Urzędzie Miasta i Gminy Jaraczewo.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca BMW śmiertelnie potrącił 20-latkę na pasach w Jarocinie. Co jeszcze zarzuca mu prokuratura?

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy