Reklama

Wiadomo, ile ton węgla chcą kupić mieszkańcy gminy Jaraczewo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiadomo, ile ton węgla chcą kupić mieszkańcy gminy Jaraczewo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Jaraczewo rośnie liczba osób zainteresowanych zakupem tańszego węgla. Tylko w tym roku mieszkańcy gminy potrzebują 521 ton. Ile osób złożyło wnioski?

Reklama

Codziennie słyszymy dyskusje na temat węgla. O trudnościach z zakupem opału mówi się wszędzie: na ulicy, zakupach, pracy i w mediach. Nic dziwnego, bo za oknami coraz zimniej, a wiele osób ciągle zmaga się z tym, aby zdobyć opał.

Rząd postanowił ułatwić mieszkańcom dostęp do węgla i uchwalił ustawę o sprzedaży węgla przez samorządy. Opał po preferencyjnej może kupić osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego może kupić węgiel dwukrotnie, za każdym razem po 1,5 tony: do końca 2022 roku, od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku.

Węgla od gmin nie kupią osoby, które już dokonały zakupu węgla po cenie niższej niż 2.000 zł na przykład w sklepie PGG czy Tauron. Ale jeżeli ktoś nie nabył opału po tańszej cenie w ilości 3 ton opału, to może się złożyć wniosek do gminy i kupić brakująca różnicę do limitu 3 ton na sezon grzewczy.
W gminie Jaraczewo rośnie liczba osób zainteresowanych zakupem tańszego węgla. Na początku listopada, kiedy samorząd badał zapotrzebowanie na zakup opału, to wstępną deklarację złożyło 350 gospodarstw.

Ile ton węgla chcą kupić mieszkańcy gminy Jaraczewo?

W poniedziałek w salach wiejskich gminy Jaraczewo odbyło się zbieranie wniosków od mieszkańców. W sołectwach zostało 317 wniosków, a do Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie wpłynęło 96 wniosków.  Ze złożonych wniosków wynika, że do końca grudnia potrzebne jest 413, 5 tony orzecha i 107,5 tony groszu. W przyszłym roku wynosi odpowiednio 365 ton i 98 ton.

         
 - Złożyliśmy zamówienie za pośrednictwem strony cieplo.gov.pl i czekamy na informację od firm, które są wskazane w rozporządzeniu i będą dystrybuować węgiel do gmin - mówi Krzysztof Korasiak, inspektor d/s gospodarki odpadami i ochrony środowiska z Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.   

Wnioski na zakup węgla do końca 2022 roku można składać do 15 grudnia, a na transzę od 1 stycznia do kwietnia 2023 roku do 15 marca. Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej, w Urzędzie Miasta i Gminy Jaraczewo.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

        

      

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy