Reklama

W Jarocinie obchodzono Dni Honorowego Krwiodawstwa. Zobacz, kto został odznaczony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Jarocinie obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa odbyły się w czwartek wieczorem. W czasie uroczystości wręczone zostały odznaczenia za ilość oddanej krwi.

Krwiodawcy i zaproszeni goście spotkali się w restauracji Klubowa. Wszystkich przywitała prezes PCK Mariola Kajdasz- Zielińska. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej w marcu Reginy Wawrzyniak, byłej prezes PCK   

W Jarocinie obchodzono Dni Honorowego Krwiodawstwa

Honorowe Krwiodawstwo działa w Jarocinie od 1958 roku.

- Klub HDK przy PCK liczy 51 członków, ale krew oddają również niezrzeszeni krwiodawcy. PCK w Jarocinie zaangażował się w działania prozdrowotne w czasie pandemii COVID 19, prowadząc przede wszystkim akcje informacyjne, ale pomimo obostrzeń nadal organizował i koordynował akcje poboru krwi - mówiła Mariola Kajdasz- Zielińska.
 

Wspomniała, że po brutalnej agresji Rosji na Ukrainę PCK zaangażowało się w szeroko zakrojoną  pomoc humanitarną. Wolontariusze PCK ruszyli z pomocą na granicę państwa, a także miejsca, do których przybyli uchodźcy.- Jarociński PCK koordynował przepływ darów z Hiszpanii dla uchodźców z Ukrainy. Zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów spożywczych oraz środków czystości. Towary te wspomogły matki z dziećmi zakwaterowane w Żerkowie  - zaznaczyła szefowa stowarzyszenia.


Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi dziękował za oddawanie krwi, życzył zdrowia oraz wsparcia od rodziny.

- Krew jest to lek którego nie można zastąpić. Oddajemy cząstkę siebie ratując drugiemu człowiekowi życie i dlatego myślę, że to jest dobre honorowe krwiodawstwo – mówił Krzysztof Klauza.

Wicestarosta: Bycie krwiodawcą, to chyba jest sposób na życie

Jarocińscy krwiodawcy wiele ciepłych słów usłyszeli od zaproszonych gości, a jednym z nich była Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta jarociński.      
    

- Bycie krwiodawcą, to chyba jest sposób na życie. To jest niesamowita empatia do drugiego człowieka, to jest przeogromna pomoc. To jest coś, czego nie da się przeliczyć. To jest chęć oddania części siebie i bardzo serdecznie wam za to dziękuje – mówiła wicestarosta.

 - Bardzo łatwo się pomaga wyciągając z kieszeni pieniądze, bo to jest najłatwiejsze. To co robocie, to jest pomoc nie do przeliczenia, nie do wyrażenia w słowach – oceniła Katarzyna Szymkowiak.

Podziękowała członkom PCK za pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy, za zebrane dary, zakupiony sprzęt.    

 - Przyszedł moment, że te rodziny, którymi opiekowaliśmy się wyjechały. Teraz mam informację, że te rodziny z tymi dziećmi wracają. Najmłodsze dziecko, które do nas przyjechało miało miesiąc, wyjechało jako siedmiomiesięczne. Dzisiaj otrzymałam informację, że wracają ponieważ pięć dni są bez prądu, siedzą w piwnicach. Dziękuję za okazaną pomoc – podkreśliła wicestarosta.

 


Lista honorowych krwiodawców odznaczonych w 2022 r.

Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Górski Marek Konrad

Odznaka 1 stopnia

Andrzejewski Dariusz, Bzderek Paweł, Domagała Dawid, Hałas Marcin, Klauza Tomasz, Kluga Dariusz, Konieczny Mariusz, Królikowski Artur , Łyskawa Dariusz, Marciniak Przemysław Nowak Rafał, Rychlik Marcin, Seidel Katarzyna, Stachowiak Miłosz, Szlachetka Damian, Szmul Grzegorz,Walkowiak Marcin

Odznaka 2 stopnia

Biegański Błażej, Czerniak Bartosz, Frąszczak Grzegorz, Hałas Marcin, Janicki Paweł, Janiuk Piotr, Kozłowski Mateusz, Kusiak Magdalena ,Miturski Mikołaj, Ogrodowczyk Błażej, Pacholska Małgorzata, Patoka Kamil, Pera Radosław, Pijacki Mariusz, Słomczyński Filip, Urny Wojciech, Wasik Maciej, Wielinski Przemysław, Wysocki Marcin, Zawisła Franciszek, Zdrojowy Jakub.

Odznaka 3 stopnia

Andrzejewski Tomasz, Antoniewicz Łukasz, Bazant Krzysztof, Becela Tomasz, Czaja Adrian,
Dopierała Mariusz, Franke Gerard, Gorzalańczyk Maciej , Grygiel Szymon , Grzegorczyk Kamil, Handke Dariusz, Janiec Hanna, Kaczmarek Szymon, Kasołka Beata, Karolczak Szymon, Kowal-Urna Katarzyna, Kubiak Adrian, Małymicz Przemysław, Marciniak Michalina, Matysiak Mateusz, Michalak-Nagła Dajana ,Nowak Rafał, Raźniak Bartosz, Pawłowski Dariusz, Rogala Jakub, Rogala Jarosław, Różański Paweł , Rzepecka Małgorzata, Sikorski Krzysztof, Szymkowiak Dawid, Trzebniak Łukasz, Tuława Marcin , Tułaza Sławomir , Urny Wojciech ,Walicki Łukasz, Warkocki Sebastian, Wawrzyniak Szymon, Wieliński Mariusz, Wojciechowski Wojciech, Wojtas Bartosz, Woźniak Anna , Żurek Waldemar


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy