Reklama

Mieszkańcy gminy Jaraczewo będą mogli składać wnioski na zakup tańszego węgla

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy gminy Jaraczewo będą mogli składać wnioski na zakup tańszego węgla - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 350 gospodarstw domowych z gminy Jaraczewo jest zainteresowanych zakupem tańszego węgla. Niebawem mieszkańcy będą mogli składać wnioski. Zobacz, gdzie i kiedy to można zrobić?

Reklama

Rząd postanowił ułatwić mieszkańcom dostęp do węgla i uchwalił ustawę o sprzedaży węgla przez samorządy. Niebawem ruszy przyjmowanie wniosków w gminie Jaraczewo. Opał po preferencyjnej cenie będzie mogła kupić osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel dwukrotnie, za każdym razem po 1,5 tony: do końca 2022 roku, od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku.

Mieszkańcy gminy Jaraczewo będą mogli składać wnioski na zakup tańszego węgla

Nowa ustawa daje radom gmin możliwość określenia kryteriów pierwszeństwa do preferencyjnego zakupu tak, żeby na przykład w pierwszej kolejności mogły go kupić rodziny najbardziej potrzebujące.

 - Przeprowadziliśmy niezobowiązujące badanie zapotrzebowania. Kupnem węgla jest zainteresowanych około 350 gospodarstw domowych, a systemu CEEB wynika, że kotłów jest 1.500. Ustawa przewiduje składanie wniosków i wtedy okaże się, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie - mówi Dawid Wyremblewski, sekretarz gminy Jaraczewo.  

Gdzie i kiedy mieszkańcy mogą składać wnioski?   

 Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej, w Urzędzie Miasta i Gminy Jaraczewo oraz u sołtysów. Samorząd Jaraczewa poinformował, że od 9 listopada (środa) wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Jaraczewo.
Aby usprawnić składanie wniosków podobnie, jak w przypadku dodatku węglowego mieszkańcy będą mogli je oddać 14 listopada w godz. 16.15 - 17.30 w świetlicach wiejskich.


 - Wypełnione wnioski będą odbierali pracownicy urzędu. Ta forma odbioru wniosków sprawdziła się przy dodatku węglowym. Mieszkańcy byli zadowoleni, dlatego też kontynuujemy naszą akcję - Dawid Wyremblewski, sekretarz gminy Jaraczewo.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy