Reklama

Wicestarosta tłumaczy, dlaczego przy szkole w Tarcach nie powstała hala sportowa, choć jest bardzo potrzebna

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. ZSP-B Tarce

Wicestarosta tłumaczy, dlaczego przy szkole w Tarcach nie powstała hala sportowa, choć jest bardzo potrzebna - Zdjęcie główne

Wicestarosta tłumaczy, dlaczego przy szkole w Tarcach nie powstała hala sportowa, choć jest bardzo potrzebna | foto Fot. ZSP-B Tarce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wicestarosta tłumaczy, dlaczego przy szkole w Tarcach nie powstała hala sportowa, choć jest bardzo potrzebna.

Reklama

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach potrzebuję hali sportowej z prawdziwego zdarzenia.

Sala w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach jest za mała

- Mamy salę gimnastyczną, ale nie jest ona pełnowymiarowa, jest tylko troszeczkę większa niż boisko do piłki siatkowej, czyli mała. A młodzieży i tych grup ćwiczących na lekcjach wychowania fizycznego ciągle przybywa - stwierdza Sławomir Wilak, dyrektor szkoły w Tarcach.

Przy szkole jest także boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Jednak zajęcia na nim mogą się odbywać tylko w miesiącach wiosennych i jesiennych.  

- Większość roku szkolnego jednak trzeba ćwiczyć na sali i przy czterech, pięciu grupach jest to trudne - przyznaje dyrektor.

Czy 2 miliony wystarczą na halę przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach?

Dlatego od dawna mówi się o dużej sali gimnastycznej na potrzeby ZSP-B w Tarcach. Początkowo miała to być sala murowana, ale w ostatnim czasie coraz częściej mówi się o postawieniu tak zwanej lekkiej hali sportowej.

- Pojawił się program, z którego można było otrzymać do 2 milionów złotych dofinansowania na budowę takiej hali - informuje wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.

Starostwo dokonało rozeznania, czy ta kwota wystarczy na postawienie hali przy ZSP-B w Tarcach.

- Pojechaliśmy do szkoły i przeanalizowaliśmy wszystko razem z dyrektorem. Miejsce na lokalizację takiej hali jest i oczywiście potrzeba również - przyznaje wicestarosta.

Dlaczego zatem hala przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach nie powstała?

- Być może byśmy się zdecydowali i starali się o to dofinansowanie, ale postawienie hali to przecież nie wszystko, bo potrzebne jest zaplecze. Taka inwestycja wiąże się też z wszystkimi przyłączeniami - gazowym czy energetycznym. I doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie tego zrealizować w tym roku - tłumaczy Katarzyna Szymkowiak.

I dodaje:

- Po konsultacji z dyrektorem szkoły w Tarcach stwierdziliśmy, że poczekamy. Oczywiście pamiętamy, że ta hala jest potrzebna i będziemy szukali programu oraz dogodnych warunków, aby móc ją tam postawić.   

 

CZYTAJ TEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy