Reklama

Drzwi otwarte w ZSP-B w Tarcach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 i 28 maja 2022 roku w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach odbyły się jedyne w tym roku, stacjonarne drzwi otwarte. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Co się działo? ZOBACZCIE SAMI

Reklama

Drzwi otwarte w ZSP-B w Tarcach. W tym roku w Tarcach odbyły się jedyne stacjonarne drzwi otwarte szkół średnich na terenie Ziemi Jarocińskiej. To wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży, która już niedługo wkroczy w dorosłe życie. Wybór szkoły średniej to niesamowicie poważna decyzja, która determinuje dalsze losy młodego człowieka. W technikum w Tarcach uczniowie mogli zapoznać się z oferowanymi przez szkołę kierunkami nauczania i wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Jakie zawody oferuje szkoła w Tarcach?

Młodzieży prezentowane były głównie zawody takie jak:

  • Technik Reklamy,
  • Technik Fotografii,
  • Technik Weterynarii,
  • Technik Logistyki,
  • Technik Architektury Krajobrazu,
  • Technik Agrobiznesu i wiele innych.

Warsztaty i pokazy na drzwiach otwarych w ZSP-B Tarcach

Na warsztatach, które odbywały się w szkole mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. 

W sali weterynarii na młodych ludzi czekało wiele atrakcji. Przyszli uczniowie mogli podziwiać sporo ciekawych zwierząt, w tym egzotyczne takie jak krokodyl. Osoby zainteresowane chętnie rozmawiały z uczniami i nauczycielami kierunku wypytując ich dokładniej o kierunek. 

Młodzież, która marzy o byciu fotografem została wprowadzona do pracowni, w której uczniowie uczą się robić i wywoływać zdjęcia. Każda zainteresowana osoba mogła zrobić sobie lub komuś zdjęcie z wykorzystaniem najnowszego sprzętu fotograficznego, green screena itd. 

W pracowni organizacji reklamy młodzi ludzie mogli porozmawiać z chłopakiem z tego kierunku, który produkuje własną odzież. Profesorzy opowiadali o ciekawych maszynach znajdujących się w sali i pokazywali jak działają oraz do czego są przeznaczone. Była tam cała masa ploterów tnących i drukujących, drukarka 3D, dotykowy ekran do projektowania grafik i wiele innych. 

Warsztaty architektury krajobrazu obejmowały przyrodnicze quizy, pokaz projektów ogrodów uczniów i wiele innych. Sala była zaaranżowana w mini ogród, mogliśmy podziwiać tam fontannę, oczko wodne i wiele pięknych roślin

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia logistyki, w której za wyjątkiem ciekawych warsztatów, chętne osoby mogły pokonać tor z pachołkami z założonymi na oczy alkogoglami. Śmiechom i zabawie nie było końca. 

Przyszli rolnicy byli bardzo zainteresowani maszynami, którymi szkoła dysponuje. Ci młodzi ludzie mogli zobaczyć na własne oczy na jakim sprzęcie będą się uczyć swojego zawodu.

Dużo młodzieży idzie ZSP-B Tarcach

Na szkolnych korytarzach podczas drzwi otwartych mogliśmy zauważyć młodych ludzi, którzy na ławkach wypełniają deklaracje przystąpienia do szkoły. Kierunki, które oferują Tarce przygotowały naprawdę ciekawe warsztaty. Zajęcia te przedstawiły dokładniej poszczególne zawody i zachęciły wielu młodych ludzi do zdecydowania się na tę szkołę. 

Jest to świetna szkoła. Panuje tutaj miła atmosfera i jest naprawdę dużo ciekawych kierunków
- mówi chłopak, który przyszedł na drzwi otwarte

Ludzie tu są bardzo w porządku. Przede wszystkim pracownie wyglądają fajnie. Myślę, że zajęcia tutaj będą bardzo fajne.
- mówi chłopak chcący pójść do Tarc

Absolwenci i uczniowie ZSP-B w Tarcach na drzwiach otwartych

Na drzwi otwarte zostali zaproszeni absolwenci i uczniowie, którzy opowiadali o swoich indywidualnych odczuciach względem szkoły. Młodzi ludzie, którzy wybrali się na drzwi otwarte słuchali ich z wielkim zainteresowaniem. Nie ma przecież nic lepszego niż rekomendacja starszych kolegów, którzy też uczyli się w Tarcach. 

Absolwenci logistyki:

Skończyłam tylko szkołę w Tarcach, nie jestem nawet po studiach, a pracuję w Poznaniu w wytwórni muzycznej MyMusic.
- mówi Monika

Po logistyce znajdziecie pracę wszędzie. Od was zależy czy chcecie pracować w magazynie czy w biurze. Ja dostałem pracę w dobrze prosperującym magazynie i bardzo szybko awansowałem.
- mówi Kamil

Absolwenci organizacji reklamy:

Uwielbiam w tej szkole to, że nauczyciele są mentorami dla uczniów. We mnie pasje do filmowania zaszczepił Pan Jakub, który jest nauczycielem z zamiłowania. Niesamowite jest to, że w Tarcach na lekcjach uczą profesjonaliści, np. weterynarii uczą prawdziwi weterynarze, reklamy graficy, marketingowcy i właściciele własnych firm.
- mówi Janek

Organizacja Reklamy to niesamowicie ciekawy kierunek. Daje wam bardzo wiele możliwości. Tutaj nauczycie się marketingu, grafiki komputerowej, fotografii, filmowania, rysowania, montażu video, obróbki zdjęć itd. Po wyjściu z tej szkoły możecie robić naprawdę wiele, a nawet prowadzić własną działalność. Dodatkowo możecie liczyć na pomoc nauczycieli w każdej kwestii.
- mówi Kinga

Absolwenci agrobiznesu:

Ludzie nie mają pojęcia ile poświęcenia wymaga praca rolnika i jak ważny jest to kierunek. Jednak skądś codziennie bierze się w domu jedzenie. Agrobiznes w Tarcach nauczył mnie bardzo wielu rzeczy. Teraz pracuję jako dziennikarz w ogólnopolskim miesięczniku Wieści Rolnicze. 
- mówi Łukasz

Opinia absolwentów tak zaciekawiła młodych ludzi, że ci chętnie podchodzili do starszych kolegów po warsztatach wypytując ich o więcej informacji.

Kliknij poniżej i zobacz film z drzwi otwarych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy