Reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie umożliwia odwiedziny pacjentów. Są jednak pewne warunki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Powiatowy w Jarocinie umożliwia odwiedziny pacjentów. Są jednak pewne warunki.

Reklama

Odwiedziny w jarocińskim szpitalu uzależnione od pandemicznych statystyk

Spowodowało to wiele bardzo trudnych sytuacji, zwłaszcza w okolicznościach, kiedy stan pacjenta był na tyle poważny, że groził śmiercią. Wówczas pożegnanie takiej osoby przez najbliższą rodzinę było utrudnione albo wręcz niemożliwe.

W międzyczasie sytuacja związana z pandemią kilkakrotnie ulegała zmianie. Ruszył też proces szczepień. Dlatego w jarocińskiej placówce we wrześniu ubiegłego roku ponownie umożliwiono odwiedziny pacjentów.

Odbywały się one jednak według rygorystycznych zasad, które zostały zawarte w regulaminie opracowanym na podstawie rekomendacji ministra zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ze względu na bezpieczeństwo każdy pacjent przy przyjęciu do szpitala mógł wyznaczyć 1 osobę dorosłą, która będzie do niego przychodziła.

Odwiedziny odbywały się codziennie przez 2 godziny i trwały do 15 minut. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach oraz w przypadku osób zgłaszających się do szpitala w celu pożegnania się z pacjentem umierającym, o możliwości odwiedzin poza ustalonym harmonogramem decydował kierownik oddziału lub lekarz dyżurny.

Regulamin odwiedzin nie dotyczył jedynie oddziałów położniczo-noworodkowego i dziecięcego, gdzie mali pacjenci mogą stale przebywać z jednym dorosłym opiekunem.

Taki system obowiązywał jednak stosunkowo krótko. Kiedy w sezonie zimowym liczba chorych na COVID-19 zaczęła rosnąć, ponownie wprowadzono zakaz odwiedzin, który obowiązuje do dziś. Podtrzymano jedynie możliwość wejścia osób z zewnątrz na szpitalne oddziały w wyjątkowych sytuacjach. O możliwości takich odwiedzin decyduje kierownik oddziału lub lekarz dyżurny.

Prezes jarocińskiego szpitala zdecydował o przywróceniu odwiedzin

W ostatnim czasie zostały jednak zniesione ograniczenia związane ze stanem pandemii. Zlikwidowano też specjalne oddziały covidowe.

Są one jednak w dalszym ciągu ograniczone i odbywają się one jednak według szczególnych zasad zawartych w specjalnie opracowanym regulaminie.

Zasady odwiedzin w jarocińskim szpitalu

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów dopuszcza się odwiedziny jednoczasowo tylko 1 osoby, a w szczególnych sytuacjach 2 osoby.

Odwiedziny na oddziałach szpitalnych odbywają się codziennie od godz. 14.00 do 16.00 i trwają do 30 minut.

W sytuacjach szczególnych po uzgodnieniu z kierownikiem oddziału lub lekarzem dyżurnym dopuszcza się odwiedziny według innego porządku.

Organizacja odwiedzin w jarocińskim szpitalu

Osoba odwiedzająca wchodząc do szpitala ma obowiązek:

  • stosować maseczkę  zasłaniającą  usta i nos przez cały czas przebywania na terenie podmiotu leczniczego,
  • odwiedzający muszą umyć ręce wodą z mydłem lub zastosować dezynfekcję rąk niezwłocznie po wejściu do podmiotu leczniczego,
  • przed wykonaniem jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych przy odwiedzanym pacjencie, osoba odwiedzająca uprzednio (bezpośrednio przed kontaktem) musi dokładnie umyć i zdezynfekować ręce,
  • siadanie tylko na krzesłach dostępnych na salach chorych (nie dopuszcza się siadania na łóżku pacjenta).

Odwiedziny w jarocińskim szpitalu odbywają się w salach chorych

W sali chorych może jednocześnie przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca, niezależnie od ilości pacjentów w sali.

W trakcie odwiedzin wszystkie osoby na sali muszą mieć założone maski medyczne (pacjenci oraz osoba odwiedzająca). Personel jarocińskiego szpitala ma prawo odmówić wstępu osobom nieprzestrzegającym obowiązujących w szpitalu zasad oraz nakazać opuszczenie terenu szpitala.

Zarządzenie nie obowiązuje w oddziale położniczo-noworodkowym i oddziale dziecięcym, gdzie dzieci przebywają z jednym opiekunem.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy