Reklama

Trudna sytuacja w jarocińskim szpitalu. Coraz więcej chorych na COVID-19

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: A. Majewski

Trudna sytuacja w jarocińskim szpitalu. Coraz więcej chorych na COVID-19 - Zdjęcie główne

Trudna sytuacja w jarocińskim szpitalu. Coraz więcej chorych na COVID-19 | foto A. Majewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trudna sytuacja w jarocińskim szpitalu. Coraz więcej chorych na COVID-19. W związku z tym lecznica musiała uruchomić drugi oddział covidowy i zwiększyć liczbę łóżek do 50.

Reklama

Od wtorku - 30 marca, w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie mają funkcjonować dodatkowe 22 łóżka covidowe - taka jest decyzja wojewody wielkopolskiego.

Do tej pory placówka miała 28 takich miejsc, w tym 8 respiratorowych. Ze względu na stale pogarszającą się sytuację pandemiczną i pełne obłożenie istniejących łóżek wojewoda wielkopolski zdecydował o otwarciu w Jarocinie drugiego oddziału covidowego.   

Oddział leczący chorych na COVID-19 w jarocińskim szpitalu został ponownie utworzony tydzień temu po niespełna dwóch miesiącach przerwy (pierwszy funkcjonował od listopada do końca stycznia - przyp. red.).

Trudna sytuacja w jarocińskim szpitalu. Coraz więcej chorych na COVID-19. Oby nie sprawdził się czarny scenariusz

Po zaledwie siedmiu dniach funkcjonowania wojewoda zdecydował, że w Jarocinie trzeba otworzyć drugi taki oddział. Tym razem na 22 łóżka nierespiratorowe.  

Taki rozwój sytuacji można było przewidzieć już pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy dyrektor medyczny szpitala informował, że łóżka covidowe są cały czas zajęte.

- Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się praktycznie z godziny na godzinę - stwierdził dr n. med. Włodzimierz Budzyński.

Szef medyczny szpitala daleki jest od czarnych scenariuszy, ale przyznaje, że i z takimi trzeba się liczyć. Najgorszym jego zdaniem byłoby przekształcenie całego szpitala w covidowy. Póki co kierownictwo szpitala podjęło decyzję o wstrzymaniu do odwołania planowych zabiegów i operacji.

Trudna sytuacja w jarocińskim szpitalu. Coraz więcej chorych na COVID-19. Lecznica potrzebuje tlenu

W tej sytuacji jedną z ważniejszych potrzeb lecznicy jest teraz zapewnienie wystarczającej ilości tlenu dla pacjentów, co nie jest łatwe.

- Tlen potrzebny jest w szpitalach w całej Polsce. Mamy nadzieję, że nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, że go zabraknie. Ja sobie tego nie wyobrażam - stwierdza szef medyczny lecznicy. Z wyjaśnień Włodzimierza Budzyńskiego wynika, że nie można powiedzieć, jaka ilość tlenu jest potrzebna danej osobie, ponieważ to zależy od stanu pacjenta.

Ostatnie dostawy tlenu do Jarocina była możliwa dzięki współpracy strażaków ze Szkoły Aspirantów w Poznaniu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Jarocina.

Trudna sytuacja w jarocińskim szpitalu. Coraz więcej chorych na COVID-19. Szpital nadal potrzebuje także naszego wsparcia

„Walka z COVID-19 trwa. W związku z tym prośba o wsparcie finansowe naszej placówki jest nadal aktualna” - można przeczytać na profilu lecznicy w mediach społecznościowych.

Wsparcia naszym medykom w trudnym czasie walki z COVID-em może udzielić każdy. Wystarczy dokonać wpłaty na specjalnie utworzone konto w Banku PKO BP SA. Liczy się każda złotówka.

Numer konta, na które można wpłacać darowizny na rzecz Szpitala Powiatowego w Jarocinie: 88 1020 2212 0000 5902 0422 6916.

Szpital kolejny raz prosi także o dostarczanie w miarę możliwości wody do picia dla pacjentów covidowych.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy