Reklama

Duże zmiany na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał zdjęciowy E. Nagła

Duże zmiany na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala   - Zdjęcie główne

Duże zmiany na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala | foto Materiał zdjęciowy E. Nagła

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział dziecięcy jarocińskiego szpitala ma nowego ordynatora. Jest nim pediatra z Poznania Edyta Nagła. Jakie zmiany chce wprowadzić - nie tylko na oddziale i w swoim życiu - czytaj rozmowę PONIŻEJ.

Reklama

Po tym, jak na emeryturę przeszedł wieloletni szef tego oddziału Paweł Eliasz, szpital poszukiwał następcy. Wreszcie udało się pozyskać lekarza specjalistę, który podejmie się szefowania naszej pediatrii. Jest nim lekarka z Poznania, która urodziła się w Jarocinie - Edyta Nagła.

Do tej pory zatrudniona była w Klinice Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej Szpitala Klinicznego im. K. Jonshera UM w Poznaniu. Na co dzień pracowała na oddziale dzieci młodszych oraz w izbie przyjęć. Doświadczenie zawodowe poszerzała na licznych sympozjach, szkoleniach, stażach i kursach uzyskując odpowiednie certyfikaty.

Duże zmiany na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala. Nowa ordynator od 1 kwietnia i to nie jest pryma aprylis 

Edyta Nagła obejęł stanowisko ordynatora oddziału dziecięcego w Jarocinie od piątku - 1 kwietnia.

To nie jedyne zmiany, które czekają naszą pediatrię. Już wkrótce oddział ma się przenieść na nowe miejsce. Szpital otrzymał bowiem ponad 8 milionów złotych dotacji na przebudowę pomieszczeń w starej części. Cały projekt to koszt ponad 12 milionów. Resztę ma pokryć kredyt zaciągnięty przez szpital. Do wyremontowanych i zmodernizowanych sal mają się przeprowadzić dwa oddziały - wewnętrzny i dziecięcy.

Duże zmiany na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala. Na co mogą liczyć mali pacjenci?

Jarocińska pediatria zajmuje się diagnostyką i leczeniem większości chorób i dolegliwości wieku dziecięcego, w tym układu oddechowego, pokarmowego, moczowego czy krążenia. Prowadzi także diagnostykę obrazową oraz szeroką diagnostykę mikrobiologiczną i parazytologiczną. Dysponuje również możliwością całodobowego monitorowania ciśnienia i EKG przy użyciu Holtera.

Duże zmiany na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala. Rozmowa z EDYTĄ NAGLĄ, nowym ordynatorem oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Jarocinie

Dlaczego zdecydowała się pani objąć funkcję ordynatora jarocińskiej pediatrii?

Pochodzę z Jarocina i to na pewno ułatwiło tę decyzję. Poza tym uważam, że jestem w takim momencie życia, w którym jest czas na podejmowanie różnych wyzwań.   

Czy, pani zdaniem, jest w tym oddziale potencjał, który daje szansę na zmiany?

Ja widzę dużą szansę rozwoju. Jest młody, ambitny zespół. Poza tym w najbliższym czasie oddział ma przejść pełną modernizację. Dlatego mam nadzieję, że uda nam się ten potencjał wykorzystać.

Jakie zadania wyznaczyła sobie pani na początek?

Na pewno będzie to poszerzenie diagnostyki ultrasonograficznej. W tej chwili ultrasonograf jest drugim stetoskopem lekarza. Dlatego bardzo mi na tym zależy. Wiem, że zespół pracujący na oddziale też jest chętny, aby się w tym zakresie rozwijać. Drugą rzeczą jest poszerzenie diagnostyki w zakresie badań czynnościowych układu oddechowego, czyli spirometrii. To są takie najpilniejsze zmiany, które chciałabym wprowadzić.  

Powiedziała pani, pochodzi z Jarocina. Od jakiegoś czasu jest pani jednak związana z Poznaniem.

Tak, ale wracam do Jarocina. Przeprowadzam się tutaj, bo nie wyobrażam sobie pełnienia funkcji szefa oddziału na odległość.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy