Reklama

Spółka Węglokoks wstrzymała dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: J. Marcinkowski

Spółka Węglokoks wstrzymała dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin - Zdjęcie główne

Spółka Węglokoks wstrzymała dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin | foto J. Marcinkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Węglokoks wstrzymała dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin. Jaka jest przyczyna i czy zostaną przywrócone?

Reklama

Gmina Jarocin realizuje program sprzedaży mieszkańcom opału po preferencyjnych cenach. Dostawcą jest spółka Węglokoks, która właśnie wstrzymała zapowiedziane wcześniej transze. 

Węgiel zamarzł na składowisku

O przyczynach mówią urzędnicy jarocińskiego magistratu.

- Zgodnie z informacjami przekazanymi gminie Jarocin przez Węglokoks zaplanowane dla nas na środę - 21 grudnia i na czwartek - 22 grudnia transporty tańszego węgla (łącznie 14 transportów na 350 ton) zostały wstrzymane ze względu na warunki atmosferyczne - informują Sebastian Walczak, dyrektor wydziału rozwoju Urzędu Miejskiego w Jarocinie oraz Mateusz Michalski, kierownik referatu ochrony środowiska.

Okazuje się, że z powodu opadów deszczu i ujemnej temperatury opał składowany na placu dystrybucyjnym w Koninie, skąd odbiera go gmina Jarocin, po prostu zamarzł i załadunek jednego transportu trwa bardzo długo.

- Kierowcy od nas cały czas tam czekają. Zresztą nie tylko od nas. Utworzyła się ponad kilometrowa kolejka. Ładowanie jednego transportu trwa bardzo długo - wyjaśnia Sebastian Walczak.    

Na dostawę tańszego opału nadal czeka 600 gospodarstw w gminie Jarocin

Magistrat podaje, że informacje odnośnie realizacji transportów węgla zaplanowanych na piątek - 23 grudnia (7 transportów na 175 ton) otrzymają dopiero w czwartek - 22 grudnia popołudniu.

- Jak dowiedzieliśmy się telefonicznie, wstrzymane transporty będą przełożone na przyszły tydzień (po świętach). W związku z tym nie wszyscy mieszkańcy gminy, którzy zapłacili pieniądze na zakup tańszego węgla otrzymają go do końca roku - uprzedza szef wydziału rozwoju.

Przypomnijmy, że do tej pory gmina Jarocin otrzymała 1.150 ton.

- Zamówione na tę chwilę mamy 1.900 ton - wyliczają pracownicy jarocińskiego magistratu. - Pieniądze na zakup węgla wpłaciło już 1.300 mieszkańców. Na tę chwilę 700 gospodarstw domowych otrzymało węgiel, a na dostawę nadal czeka 600 gospodarstw, które wpłaciło już pieniądze na konto gminy - podają.

Burmistrz Jarocina: Sytuacja związana ze sprzedażą tańszego węgla jest dramatyczna

Nieco ponad tydzień temu burmistrz Jarocina zwołał konferencję prasową, na której poinformował dziennikarzy, że „sytuacja związana z dystrybucja rządowego węgla dla mieszkańców jest dramatyczna” [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

- Sytuację mamy dość dramatyczną, dlatego że nie dostarczamy opału w takiej ilości, jaka powinna być węgla dla mieszkańców. Tych, którzy już wpłacili pieniądze mogę poinformować, że niestety, mogą być niespodzianki i tego węgla na razie nie ma i prawdopodobnie dla większości nie będzie - poinformował burmistrz Adam Pawlicki.

Włodarz gminy zapowiedział wówczas, że w najbliższych dniach węgiel trafi do kolejnych około 250 osób. Będą to pierwsze osoby z listy oczekujących, tych, które wpłaciły pieniądze za opał na początku grudnia.

- Nie mamy jednak żadnej pewności, kiedy kolejne dostawy opału będą. My jesteśmy gotowi, mamy bazę, samochody czekają, pieniądze od mieszkańców są na koncie, a węgla nie ma i na razie nie będzie w takich ilościach, jakie mieszkańcy zgłosili. Jesteśmy sparaliżowani przez tą sytuację - stwierdził podczas konferencji prasowej burmistrz Jarocina.

Po konferencji prasowej spółka Węglokoks podała terminy dostaw tańszego węgla do gminy Jarocin

Dzień po konferencji prasowej burmistrza Jarocina spółka Węglokoks zapowiedziała przydział kolejnych dostaw opału - w sumie 550 ton [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

Dystrybucją tańszego węgla na naszym terenie, na podstawie umów z gminą, zajmują się:

  • Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jarocinie i Mieszkowie,
  • Wikpol - Firma Handlowo-Usługowa Kamil Winiaszewski w Witaszycach.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy