Reklama

Spółka PGE Paliwa wstrzymała dostawy węgla do gminy Kotlin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Spółka PGE Paliwa wstrzymała dostawy węgla do gminy Kotlin - Zdjęcie główne

Spółka PGE Paliwa wstrzymała dostawy węgla do gminy Kotlin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka PGE Paliwa wstrzymała dostawy węgla do gminy Kotlin. Taka informacja dotarła do samorządu.

Niedobrze rozpoczyna się przedświąteczny tydzień dla mieszkańców gminy Kotlin. Właśnie samorząd poinformował, że otrzymał ze spółki PGE Paliwa komunikat o wstrzymaniu dotychczasowych dostaw węgla do odwołania.

Problemy z dostawą węgla do gminy Jarocin

Tydzień temu burmistrz Jarocina zwołał konferencję prasową, podczas której poinformował, że "sytuacja związana z dystrybucja rządowego węgla dla mieszkańców jest dramatyczna”. Włodarz gminy spotkał się z dziennikarzami na terenie jarocińskiego GS-u, z którym gmina współpracuje w zakresie dystrybucji opału - i podał alarmujące dane dotyczące liczby oczekujących na tańszy opał. - Sytuację mamy dość dramatyczną, dlatego że nie dostarczamy opału w takiej ilości, jaka powinna być dla mieszkańców. Tych, którzy już wpłacili pieniądze mogę poinformować, że niestety, mogą być niespodzianki i tego węgla na razie nie ma i prawdopodobnie dla większości nie będzie - poinformował burmistrz Adam Pawlicki.


We wtorek spółka Węglokoks podała kolejne terminy dostaw węgla do Jarocina. Na czas czarnego złota nie dostała też gmina Jaraczewo.   

Opóźnienia w dostawie węgla do gminy Jaraczewo


Jaraczewscy urzędnicy informują, że są problemy z terminową dostawą. Obecnie do gminy Jaraczewo dotarło 100 ton orzecha i 100 ton groszku.

- Otrzymaliśmy całe pierwsze zamówienie, które złożyliśmy przy podpisaniu umowy. Kolejne, które było złożone trzy dni po podpisaniu umowy, nie rozpoczęto nawet jego awizacji, a opiewało na 100 ton orzecha. Mamy przygotowane następne na 100 ton orzecha i 50 ton groszku - mówił  w piątek Krzysztof Korasiak, inspektor d.s. gospodarki odpadami i ochrony środowiska z Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.  


Mieszkańcy gminy Jaraczewo złożyli 530 wniosków na 150 ton groszku i 500 ton orzecha. Węgiel dotarł do 27 procent mieszkańców zamawiających, a dokładnie do 147 osób.     


Spółka PGE Paliwa wstrzymała dostawy węgla do gminy Kotlin

Dzisiaj samorząd Kotlin poinformował, że spółka PGE Paliwa wstrzymała dostawy węgla do odwołania.


 "Z przyczyn od nas niezależnych związanych z warunkami atmosferycznymi, co w konsekwencji powoduje opóźnienia w procesach logistycznych, zmuszeni jesteśmy anulować od 15 grudnia wszystkie awizacje oraz wstrzymać dotychczasowe dostawy do odwołania"  - takiej treści pismo dotarło do gminy Kotlin.


Mieszkańcy gminy Kotlin złożyli 612 wniosków na zakup opału.

 - W pierwszej transzy samorząd zmówił po 150 ton groszu i orzecha. W drugiej transzy zamówiliśmy 100 ton groszku i 300 ton orzecha. Do piątku mieliśmy zapłacone 268 faktur na łączną kwotę 372 ton. Z drugiej transzy, która opiewała na 100 ton groszku i 300 ton orzecha przyjechało do nas 100 ton groszku. Nie dotarł orzech - wylicza Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.


 Włodarz gminy zaznacza, że samorząd jest logistycznie przygotowany do odbioru opału. Rozmawiał z przedstawicielami spółki Spółka PGE Paliwa.


 - Mamy taką informację, że pod koniec tygodnia to dostawa powinna być zrealizowana – mówi Mirosław Paterczyk.


Ile ton węgla jest jeszcze do dystrybucji w gminie Kotlin?

Jednocześnie informuje, że przedsiębiorcy zajmujący się dystrybucją węgla w gminie Kotlin mają do rozprowadzenia 28 ton groszku.
                 

Czy macie już węgiel o zakup, którego wnioskowaliście w gminach? Jak sobie rodzice z zakupem opału? Piszcie w komentarzach.      

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy