Reklama

Opóźnienia w dostawie węgla do gminy Jaraczewo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Opóźnienia w dostawie węgla do gminy Jaraczewo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko 27 procent mieszkańców gminy Jaraczewo otrzymało węgiel po preferencyjnych cenach. Samorząd Jaraczewa podaje, że są opóźnienia w dostawie węgla.

Reklama

Ministerstwo Aktywów Państwowych, za dostawcę węgla dla gminy Jaraczewo wskazano państwową spółkę – PGE Paliwa Sp. z o.o. Opał pochodzi z Kolumbii. Mieszkańcy gminy Jaraczewo złożyli już 530 wniosków o zakup opału po preferencyjnych cenach.        
Opał będą rozprowadzały dwie firmy: Spółdzielnia Usług i Zaopatrzenia Kółek Rolniczych w Jaraczewie oraz firma Usługi Transportowe Wojciech Banaszak z Łobza.

Problemy z dostawą węgla do gminy Jarocin  

W poniedziałek burmistrz Jarocina zwołał konferencję prasową, podczas której poinformował, że "sytuacja związana z dystrybucja rządowego węgla dla mieszkańców jest dramatyczna”. Włodarz gminy spotkał się z dziennikarzami na terenie jarocińskiego GS-u i podał alarmujące dane dotyczące liczby oczekujących na tańszy opał.


 - Sytuację mamy dość dramatyczną, dlatego że nie dostarczamy opału w takiej ilości, jaka po-winna być węgla dla mieszkańców. Tych, którzy już wpłacili pieniądze mogę poinformować, że niestety, mogą być niespodzianki i tego węgla na razie nie ma i prawdopodobnie dla więk-szości nie będzie - poinformował burmistrz Adam Pawlicki.


We wtorek spółka Węglokoks podała kolejne terminy dostaw węgla do Jarocina.

W podobnej sytuacji znajduje się gmina Jaraczewo.    


Opóźnienia w dostawie węgla do gminy Jaraczewo


Jaraczewscy urzędnicy informują, że są problemy z terminową dostawą. Obecnie do gminy Jaraczewo dotarło 100 ton orzecha i 100 ton groszku.- Otrzymaliśmy całe pierwsze zamówienie, które złożyliśmy przy podpisaniu umowy. Kolejne, które było złożone trzy dni po podpisaniu umowy, nie rozpoczęto nawet jego awizacji, a opiewało na 100 ton orzecha. Mamy przygotowane następne na 100 ton orzecha i 50 ton groszku - mówi Krzysztof Korasiak, inspektor d/s gospodarki odpadami i ochrony środowiska z Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.  

Ilu mieszkańców gminy Jaraczewo otrzymało węgiel?  

- Staramy się ze swojej strony zrobić wszystko co możliwe. Jesteśmy pod ścianą, bo jeżeli do punktu gdzie gmina odbiera węgiel on nie dotarł, to nie mamy, co przywieść. Przedsiębiorcy mają możliwość zwiększenia ilości środków transportowych, ale nie mają czego wozić - podkreśla urzędnik.

Mieszkańcy gminy Jaraczewo złożyli 530 wniosków na 150 ton groszku i 500 ton orzecha. Węgiel dotarł do 27 procent mieszkańców gminy Jaraczewo - 147 osób.     

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do spółki PGE Paliwa Sp. z o.o. Będziemy wracali do tematu. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy