Reklama

Mieszkańcy gminy Kotlin mogą składać wnioski na zakup tańszego węgla

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkańcy gminy Kotlin mogą składać wnioski na zakup tańszego węgla - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Kotlin mogą składać wnioski na zakup tańszego węgla

Reklama

Wstępnie 680 mieszkańców gminy Kotlin złożyło zapotrzebowanie na węgiel. Do końca roku potrzebują 1.000 ton, a od stycznia do końca kwietnia zapotrzebowanie wynosi 1.100 ton - mówi Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.

Mieszkańcy gminy Kotlin mogą składać wnioski na zakup tańszego węgla

Od dzisiaj mieszkańcy gminy Kotlin mogą składać wnioski na zakup tańszego węgla. Wnioski na zakup opału w I transzy do dnia 31 grudnia 2022 r. można składać do  15 grudnia 2022 r. osobiście w Urzędzie Gminy w Kotlinie, przesłać pocztą tradycyjną lub elektronicznie przez ePUAP. Dodatkowe informacje są udzielane pod numerem telefonu (62) 740 54 81 wew. 34 lub 41.
Płatności za zakup węgla będzie dokonywana przelewem po wystawieniu faktury VAT na konto gminy Kotlin. Po uiszczeniu należnej opłaty mieszkaniec otrzyma potwierdzenie wydane przez gminę Kotlin, na podstawie którego będzie uprawniony do odbioru węgla we wskazanym punkcie na terenie gminy.

Skąd będzie pochodził węgiel, który przyjedzie do gminy Kotlin?      

Gmina Kotlin zakupi węgiel od spółki PGE Paliwa Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.  


- Jakość zakupionego węgla zostanie potwierdzona najbardziej aktualnym certyfikatem jakości – informuje Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.


„Czarne złoto” będzie pochodziło z Kolumbii. Jutro władze gminy Kotlin podpiszą umowę  ze spółką PGE Paliwa Sp. z o.o
Węgiel dla mieszkańców gminy Kotlin będzie odbierany z miejscowości Wielichowo.

Kto będzie się zajmował dystrybucją węgla?

 - Zebraliśmy oferty od podmiotów zajmujących się taką działalnością. Jesteśmy na etapie ich weryfikacji - mówi Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.

Jak wygląda sytuacja z tańszym węglem w innych gminach powiatu jarocińskiego?  

Mieszkańcy gminy Jarocin otrzymują smsy z numeru telefonu 576-845-881 z wiadomością o konieczności uiszczenia w ciągu 7 dni należności za ten węgiel. Węgiel dotarł już do gminy Żerków. Władze Jaraczewa poinformowały skąd będzie pochodził węgiel, który ma trafić do mieszkańców. Jaraczewo podobnie jak Kotlin będzie miało węgiel z Kolumbii. Samorząd jest na etapie podpisywania umowy z firmą PGE Paliwa Sp. z o.o,

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy