Reklama

Sołtyska i radna powiatowa na scenie. 8-lecie Klubu Społecznego "Mieszko" w Mieszkowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mieszkowie świętowano wczoraj (środa 28 września) 8. rocznicę działalności Klubu Społecznego "Mieszko".

Reklama

Klub Społeczny "Mieszko" jest jednym z pięciu takich jednostek działających na terenie gminy Jarocin. Rozpoczął działalność jako pierwszy. Za jego przykładem poszli później mieszkańcy Jarocina ("Jarocino"), w Golinie ("Sami swoi"), Łuszczanowa ("Vigor") i Witaszyc ("Witaszyce Razem"). Kolejny planowany jest w Wilkowyi, dlatego delegacja z tej miejscowości została zaproszona, podobnie jak i z pozostałych klubów, na rocznicowe obchody. Impreza została zorganizowana w Wiejskim Ośrodku Kultury w Mieszkowie. Panie same upiekły jubileuszowy tort, placki oraz ugotowały bigos. W ramach mieszkowskiego klubu od niedawna działa grupa teatralna "Euforia", której przewodzi Marta Bierła - oddziałowa w jarocińskim szpitalu oraz radna powiatowa. Panie przygotowały spektakl na temat uroków życia seniorów. W trakcie można się było przekonać, jak wiele talentów jest w Mieszkowie. Na scenie wystąpiły m.in. sołtyska Barbara Krysztofiak-Jurek oraz prezeska Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Maria Mitschke. Ta ostatnia zachwyciła i rozbawiła publiczność w scence "Pacjentki", w której wystąpiła z Martą Bierłą. Spektakl został nagrodzony długą owacją. Atrakcją był również występ Baba Jagi z Cielczy. 

Zaproszeni goście - przedstawiciele władz gminnych, powiatowych oraz Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych - złożyli życzenia i przekazali kwiaty oraz upominki na ręce przewodniczącej klubu Barbary Antoniewicz. Igor Armon, dyrektor CUS podkreślił, że tworzenie Klubów Społecznych okazało się strzałem w dziesiątkę oraz wyraził nadzieję na to, żeby możliwe było kontynuowanie tej formy aktywności wśród mieszkańców w kolejnych latach. Kiedy pojawił się pomysł tworzenia "Mieszka" na pierwsze zebranie przyszło zaledwie kilkanaście osób i podeszły do propozycji bez specjalnego entuzjazmu. Barbarze Antoniewicz bardzo zależało jednak na tym, aby w Mieszkowie nastąpiło ożywienienie i intergracja. I teraz po ośmiu latach widać, że to się udało. W ramach klubu organizowane są m.in. wycieczki, rajdy rowerowa, zajęcia rękodzielnicze, teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zabawy taneczne. Panie uczą się nowych technik plastycznych. Same wykonują kartki i ozdoby świąteczne. W spotkaniach uczestniczy spora grupa mieszkańców i to z różnych pokoleń. Na imprezie jubileuszowej na parkiecie szalała tak samo młodzież, jak i seniorzy. Szampanem wzniesiono toast za pomyślność. 

Dla przewodniczącej Klubu Społeczego "Mieszko" była to podwójnie wzruszająca chwila, bo oprócz podziękowań za starania i zaangażowanie w tworzenie i prowadzenie tej inicjatywy otrzymała również życzenia z okazji urodzin. Oprócz dużego tortu w kształcie ósemki, był więc jeszcze drugi dla pani Basi. Jubilatka z trudem powstrzymywała łzy wzruszenia. 

W najbliższą niedzielę (2 października) klub organizuje rajd rowerowy na trasie liczącej ok. 25 km. Grupa wyruszy o godz. 12.30 spod pomnika generała Stanisława Taczaka na rynku w Mieszkowie. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

         

 

    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy