Reklama

Sołtys Goliny i Stefanowa zwołuje zebranie wielskie. W programie bardzo ważne tematy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Organizatorzy

Sołtys Goliny i Stefanowa zwołuje zebranie wielskie. W programie bardzo ważne tematy - Zdjęcie główne

Sołtys Goliny i Stefanowa zwołuje zebranie wielskie. W programie bardzo ważne tematy | foto Fot. Organizatorzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sołtys Goliny i Stefanowa zwołuje zebranie wielskie. W programie bardzo ważne tematy.

Reklama

Zebranie wiejskie w Golinie. Obawiają się spalarni, nie chcą takiego łącznika

Dotyczą one inwestycji, które na terenie tej miejscowości proponuje wykonać gmina Jarocin. Chodzi o budowę elektrociepłowni, czyli spalarni odpadów oraz łącznika drogowego do terenów inwestycyjnych.   

Mieszkańcy podjęli nawet protest przeciwko tym projektom. Uzasadniali, że spalarnia może być dla nich szkodliwa i umniejszyć wartość ich nieruchomości.

Z kolei łącznik jest, co prawda bardzo potrzebny, ale nie w takim zakresie, jaki proponuje gmina, ponieważ nie spełni swojej roli, czyli wyprowadzenia ciężkiego transportu z centrum miejscowości. 

Zebranie wiejskie w Golinie. Już mogą się spotkać

Do tej pory ze względu na stan pandemii mieszkańcy nie mogli się zebrać, aby porozmawiać o tych palących tematach. 

Teraz się to zmieniło i sołtys Ryszard Żyto zwołał zebranie wiejskie. Zostali na nie zaproszeni między innymi przedstawiciele władz gminy Jarocin.

W programie znalazły się między innymi takie punkty jak:
- przedstawienie informacji i dyskusja na temat budowy elektrociepłowni w Golinie (spalarni odpadów),
- przedstawienie informacji i dyskusja na temat budowy elektrociepłowni w Golinie (geotermalnej) oraz wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych,
- przedstawienie informacji i dyskusja na temat budowy łącznika drogi krajowej nr 15 ze strefą ekonomiczną wraz kanałem technologicznym i punktem przeładunkowo-rozładunkowym.

Sołtys apeluje do mieszkańców Goliny o liczne przybycie. Zebranie odbędzie się w środę - 3 listopada, początek o godz. 18.00 w sali OSP.

Kto będzie reprezentował władze gminy na dzisiejszym zebraniu?

[AKTUALIZACJA, środa, godzina 9.55]

Mieszkańcy Goliny podkreślają, że na merytoryczne spotkanie i wyjaśnienia w zaproponowanych tematach czekają już od zimy ubiegłego roku. Wszyscy liczą na udział burmistrza Adama Pawlickiego. 

Okazuje się, że do Goliny wybiera się mocna grupa nie tylko z magistratu. Burmistrza będzie reprezentował jego zastępca Bartosz Walczak.

- Będzie dyrektor Wydziału Rozwoju UM w Jarocinie Sebastian Walczak, który przedstawi temat drogi dojazdowej od drogi krajowej do strefy inwestycyjnej, a także kwestie związane z punktem przeładunkowym przy bocznicy kolejowej - zapowiada wiceburmistrz Bartosz Walczak. - Będzie również Przemysław Franczak, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska UM, który będzie mówił w kontekście geotermii i odwiertów.

 Temat elektrociepłowni ma naświetlić mieszkańcom prezes spółki Energia, któremu będą towarzyszyć zewnętrzni eksperci, opracowujący dla miejskiej spółki koncepcję instalacji.

– Chodzi o to, żeby osoby niezależne, specjaliści mogli zabrać w tej kwestii głos - podkreśla wiceburmistrz.

W zebraniu wezmą udział także urzędnicy z Wydziału Planowania Strategicznego UM w Jarocinie, którzy zajmują się między innymi planami i zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy Jarocin. - Chcemy zmienić w Golinie istniejący plan zagospodarowania, bo na tę chwilę inwestor, czyli Energia Jarocin, nie może tam nic więcej w zakresie tej instalacji robić, gdyż nie pozwalają na to lokalne przepisy - dodaje wiceburmistrz.    

 Interesują was poruszane tematy? Wybieracie się do Goliny?

[AKTUALIZACJA 21:30] 

Zebranie w Golinie trwało ponad 3 godziny. Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób, głównie starszych mieszkańców miejscowości. Momentami dyskusja była bardzo gorąca. Byliśmy tam z naszą portalową kamerą. Wkrótce więcej informacji o tym, co działo się na spotkaniu. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy