Reklama

Ma być elektrociepłownia, jest zebranie z mieszkańcami [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Ma być elektrociepłownia, jest zebranie z mieszkańcami [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Golinie ma powstać elektrociepłownia. Takie plany ma miejska spółka Energia. Mieszkańcy chcą poznać szczegóły planowanej inwestycji, dlatego zwołali zebranie.

 

 

Burmistrz Jarocina wydał obwieszczenie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy elektrociepłowni. Ma ona być zasilana paliwami alternatywnymi, między innymi z odpadów (RDF) [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

 

W obwieszczeniu włodarz gminy zawiadamia, że zainteresowane strony - między innymi mieszkańcy - mogą zapoznać się z dokumentami dotyczącymi tej sprawy. Można to zrobić w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jarocinie (al. Niepodległości 10-12) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 (pokój nr 49).

 

 

 

Na dzisiaj - w środę 12 lutego w Golinie zwołano zebranie z mieszkańcami w sprawie planowanej inwestycji. Ucestniczą w nim między innymi przedstawiciele jarocińskiego magistratu oraz spółki Energia.

 

 

- Termin został uzgodniony z sołtysem Ryszardem Żyto. To początek cyklu spotkań i dyskusji z mieszkańcami Goliny na temat planów związanych z budową elektrociepłowni. Tak naprawdę jesteśmy na początku drogi, jeśli chodzi o tę inwestycję - zaznacza wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

 

 

[AKTUALIZACJA 19.30]

 

Trwa zebranie wiejskie w Golinie. W sali OSP zebrało się ponad 100 osób. Wśród gości są przedstawiciele urzędu miejskiego i spółki Energia oraz  radni z Goliny: gminny - Marcin Półrolniczak, powiatowy - Karol Matuszak oraz przedstawiciel samorządu wojewódzkiego - Jan Grzesiek. Na widowni siedzą także radni miejskiej opozycji - Jerzy Wolski i Tomasz Klauza. Gospodarzem spotkania jest sołtys Ryszard Żyto.

 

Program przedstawia się następująco:

1.Otwarcie i powitanie zaproszonych gości.
2.Przedstawienie programu zebrania.
3.Przedstawienie wniosków złożonych do budżetu Gminy i Powiatu na 2020 rok.
4.Sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej w 2019 roku.
5.Zapoznanie mieszkańców z Obwieszczeniem Burmistrza Jarocina w sprawie budowy ELEKTROCIEPŁOWNI W GOLINIE.
5.Wolne głosy i wnioski.
6.Zakończenie.

 

 

Już wkrótce na naszym portalu więcej szczegółów i relacja z zebrania w Golinie.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE