Reklama

Rok życia w pandemii. Jak wpłynął na stan bezrobocia w naszym powiecie?

Opublikowano: śr, 10 mar 2021 10:01
Autor: | Zdjęcie: Zdjecie poglądowe

Rok życia w pandemii. Jak wpłynął na stan bezrobocia w naszym powiecie? - Zdjęcie główne

Rok życia w pandemii. Jak wpłynął na stan bezrobocia w naszym powiecie? | foto Zdjecie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rok życia w pandemii. Jak wpłynął na stan bezrobocia w naszym powiecie? Właśnie mija 12 miesięcy, od kiedy stan pandemii na dobre przejął kontrolę nad wieloma dziedzinami naszego życie. Jak wpłynął na sytuację na rynku pracy i stan bezrobocia, czy sprawdza się „czarny scenariusz”?

Reklama

Kiedy rok temu zderzyliśmy się z problemem koronawirusa, wszyscy byliśmy zdezorientowani i właściwie nikt nie potrafił powiedzieć, jak przyszłość nas czeka. Wieszczono załamanie gospodarki i lawinowy wzrost bezrobocia.

 Rok życia w pandemii. Jak wpłynął na stan bezrobocia w naszym powiecie?


Początki naszego funkcjonowania w nowej rzeczywistości rzeczywiście mogły wskazywać, że ten „czarny scenariusz” się sprawdzi. Nastąpiło prawie całkowite zamknięcie i ograniczenie naszego życia zawodowego i prywatnego.Z biegiem czasu niektóre ograniczenia w zależności od sytuacji wycofywano albo wprowadzano ponownie.W wyniku tych działań niektóre dziedziny gospodarki są na skraju upadłości. Tak jest chociażby w przypadku restauratorów, hotelarzy, branży turystycznej czy kultury. Z tym wiąże się szereg współpracujących z nimi firm i osób.To tysiące ludzi, którzy albo zostali zwolnieni z pracy albo wysłani na bezpłatne i często bezterminowe urlopy albo postojowe.Rok życia w pandemii. Jak wpłynął na stan bezrobocia w naszym powiecie?


Wiele firm przeszło na tak zwany tryb pracy zdalnej, co początkowo miało być rozwiązaniem tymczasowym, a z biegiem czasu okazało się systemem wprowadzonym na stałe.Są jednak branże, którym stan pandemii w ogóle nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie - przyspieszył rozwój. Tak jest chociażby w budownictwie, w handlu przez internet czy - niestety, w usługach pogrzebowych.   Rok życia w pandemii. Jak wpłynął na stan bezrobocia w naszym powiecie?


Jak naprawdę stan pandemii wpłynął na rynek pracy, czy liczba bezrobotnych rzeczywiście katastrofalnie wzrosła?Na szczęście złe prognozy się nie sprawdziły. Nasze firmy brykają się w wieloma trudnościami spowodowanymi pandemią, ale żadna przez ten rok nie była zmuszona do zwolnień grupowych.Wielu przedsiębiorców skorzystało z pomocy w ramach uruchomionych przez rząd Tarczy Antykryzysowych oraz wsparcia kierowanego przez urzędy pracy. Można z nich nadal korzystać. Według danych z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie wynika, że w okresie od 28 lutego a 5 marca 2020 roku zarejestrowanych było 1.226 osób bezrobotnych z powiatu jarocińskiego.W analogicznym okresie 2021 roku - od 26 lutego do 4 marca - w rejestrach odnotowano 1.569 bezrobotnych.

 

Gazeta Jarocińska - nowe wydanie. Zobacz, co przeczytasz w nowym numerze

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  gminnik

  ile miejsc pracy powstało, a ile zostało zlikwidowanych: a- w skali gminy, b- w skali powiatu. Bo taka mowa trawa, pokazana została niedawno w Wiadomościach TVP. Najpierw powiedzieli, że bezrobocie spadło, a potem dodali, że masy ludzi wyjechały za PO z kraju. I aż prosiło się o policzenie ilu wyjechało za pracą i dodaniu ich do liczby bezrobotnych w Polsce. Ludzie chcą pracowac jak najbliżej domu, ale skoro się nie da, to pracują w sąsiednich gminach, powiatach, krajach. Ale to że tam pracują to jedynie ich zasługa, a nie polityków darmozjadów i ich wątpliwych programów pomocowych.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  laura

  w rzeczy samej - jedne firmy "brykają" ( jak w tekście ), inne borykają...i jeszcze więcej czerwonego można zapodać

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  laura

  i jeden z elementów ćwiczenia poddaństwa, tresury... - testy. sam wynalazca twierdził, że do badań klinicznych absolutnie się nie nadają. a Chiny w tym względzie poszły jeszcze dalej, wprowadzając dla przybywających testy analne ! - to kolejny przykład ja dalece można się posunąć by upokorzyć człowieka. zbydlęcenie totalne...

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -5

  wedf

  w powiecie jarocińskim chorzy nie zgłaszaja sie na testy i zarażają kolejnych. Jest taka firma, ze ida na chorobowe, lub nadal pracują !!!!!! kto wie to wie. Maja siedzieć w domu i nie zgłaszac sie na testy a jesli juz nie podawac ludzi z pracy jako kontakt. Straszne ilu z Was umrze?

  • 6 miesięcy temu | ocena +4 / -0

   jacekpl

   testy nie są potwierdzeniem choroby , są w 50-70 fałszywe Lancet Article: 50-75% of ‘Positive’ PCR Tests Are NOT Infectious People covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/niemiecki-specjalista-chorob-zakaznych-dr-thomas-ly-miazdzy-oficjalna-covidowa-narracje/