Reklama

Jesteś przedsiębiorcą, ZUS ma dla ciebie propozycję wsparcia

Opublikowano: 6 marca 2021 16:00
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jesteś przedsiębiorcą, ZUS ma dla ciebie propozycję wsparcia  - Zdjęcie główne

Jesteś przedsiębiorcą, ZUS ma dla ciebie propozycję wsparcia | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś przedsiębiorcą, ZUS ma dla ciebie propozycję wsparcia. Prawo do pomocy otrzymali przedsiębiorcy z niemal 50 różnych branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej.

Reklama

Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za luty. Będą też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie trzykrotnie.  Najnowsze zmiany wynikają z rozporządzenia rady ministrów w sprawie wsparcia przedsiębiorców poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19.Jesteś przedsiębiorcą, ZUS ma dla ciebie propozycję wsparcia - kto może z niego skorzystać?


Po zmianie przepisów, przedsiębiorcy z określonych branż mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za styczeń 2021 roku lub za grudzień 2020 roku oraz za styczeń 2021 roku lub za luty 2021 roku.Tym samym rozszerzone zostają formy wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa. Prawo do pomocy otrzymali przedsiębiorcy z niemal 50 różnych branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej.O umorzenie składek za luty oraz świadczenie postojowe (maksymalnie trzy razy) będą mogli wystąpić między innymi przedsiębiorcy z branży: fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów i muzyki i fizjoterapeuci.Ze zwolnienia ze składek za grudzień i styczeń skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagające transport.Jesteś przedsiębiorcą, ZUS ma dla ciebie propozycję wsparcia, ale trzeba uważać na terminy


Nowe rozporządzenie przesunęło o miesiąc termin złożenia wniosku, czyli wniosek RDZ-B7 można złożyć do Zakladu Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej do 30 kwietnia. Zmienił się również termin na przekazanie dokumentów rozliczeniowych za wnioskowany okres. Przedsiębiorca musi to zrobić do 31 marca, chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów.Jesteś przedsiębiorcą, ZUS ma dla ciebie propozycję wesparcia - to także postojowe


W myśl nowego rozporządzenia przedsiębiorcy z określonych branż mogą także otrzymać świadczenie postojowe jednokrotnie, dwukrotnie albo trzykrotnie, przy czym uwzględnia się świadczenia już pobrane na podstawie rozporządzenia, które obowiązywało do 27 lutego.Wniosek o to świadczenie przedsiębiorcy będą mogli złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.Co ważne, wnioski o wsparcie z Tarczy antykryzysowej 7.0. złożone do 27 lutego włącznie (przed dniem wejścia w życie nowego rozporządzenia) ZUS będzie rozpatrywał na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 19 stycznia 2021 r.Jednak przedsiębiorców, którzy występują o zwolnienie z opłacania składek będzie obowiązywał nowy termin przesyłania deklaracji rozliczeniowych lub imiennych raportów miesięcznych - do 31 marca 2021 r.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.