Reklama

Jarocin. Budują ogromny zbiornik w ciągu ulicy Wolności GALERIA

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Jarocin. Budują ogromny zbiornik w ciągu ulicy Wolności  GALERIA - Zdjęcie główne

Jarocin. Budują ogromny zbiornik w ciągu ulicy Wolności | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budują ogromny zbiornik w ciągu ulicy Wolności. Dzieje się to w ramach trwającej wymiany i modernizacji sieci podziemnych w centrum Jarocina. Ulica Wolności praktycznie przestała istnieć. W miejscu, gdzie była, powstały głębokie wykopy a teraz budowany jest ogromny zbiornik retencyjny.

Reklama

Z kolejnych  ulic zrywana była nawierzchnia. Następnie wjeżdżał ciężki sprzęt i wykonywał głębokie wykopy.

Wymieniane są sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, elektryczna, gazowa, budowana i porządkowana sieć deszczowa. W niektórych miejscach, tak jak na rynku budowane są zbiorniki retencyjne, w których gromadzona będzie woda deszczowa i następnie odprowadzana do Lipinki.

Budują ogromny zbiornik w ciągu ulicy Wolności. Ogromne rury pojadą przez miasto

Taki zbiornik powstaje właśnie w ciągu ulicy Wolności. Zadanie jest ogromnym przedsięwzięciem pod względem logistycznym. Z uwagi na brak miejsca na zmagazynowanie rur w pobliżu budowy przez dwa miesiące - w marcu i kwietniu, przez miasto będą odbywały się transporty, które będą dostarczały ogromne rury o średnicy 3 metrów.

Ponadgabarytowe transporty będą się odbywały okresowo, zgodnie z potrzebami wynikającymi z tempa robót, które jest uzależnione od szeregu nieprzewidywalnych czynników, w tym warunków gruntowo-wodnych.

W związku z tym trzeba się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Trasa przejazdu specjalnych pojazdów będzie przebiegała przez ulice: Brzozową - Powstańców Wielkopolskich - Węglową - Wrocławską - Wojska Polskiego - Śródmiejską.

Budują ogromny zbiornik w ciągu ulicy Wolności. Prace będą trwały całą dobę

Aby skrócić czas prowadzonych robót, wykonawca zdecydował, że od poniedziałku – 15 marca, prac instalacyjne będą prowadzone przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Ma to skrócić czas prac wiertniczych o połowę - z 3 do 1,5 miesiąca. Powinny one zatem potrwać do końca kwietnia.

W opinii wykonawcy system pracy ciągłej zapewni jednocześnie większe bezpieczeństwo na budowie, niemal całkowicie eliminując niekontrolowany wpływ mas ziemi do ogromnych rur.     

Budują ogromny zbiornik w ciągu ulicy Wolności. Woda poleci do Lipinki

Zbiornik retencyjny w ciągu ulicy Wolności będzie miał 200 metrów długości i będzie wykonywany metodą bezwykopową. Wcześniej podobny zbiornik o całkowitej długości 76 metrów powstał pod płytą jarocińskiego rynku. Tam był on jednak wykonywany w wykopie otwartym.

W zbiornikach gromadzić się będą wody opadowe oraz roztopowe, które będą odpływały do Lipinki. Pozwoli to na retencjonowanie i kontrolowane odprowadzenie ich do środowiska. Skutkiem będzie hydrauliczne odciążenie istniejącego systemu kanalizacyjnego oraz oczyszczalni ścieków.

Wymiana sieci podziemnych w centrum Jarocina prowadzona jest przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i odbywa się w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina” wartego ok. 250 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy