Reklama

Rewitalizacja Jarocina. Która ulica i kiedy zostanie zamknięta? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rewitalizacja Jarocina. Która ulica i kiedy zostanie zamknięta?

Reklama

Trwa rewitalizacja śródmieścia, większość prac ma zostać zakończona w tym roku - jarociński magistrat podaje już konkretne daty. Informuje także kiedy będą zamykane poszczególne ulice w centrum miasta. 

Prace związane z rewitalizacją trwają od 2019 roku. Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. A wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania. Prace prowadzone są w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Nadzoruje go jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Ogólny koszt całego przedsięwzięcia to ponad 278 milionów złotych. Na wykonanie projektu PWiK pozyskał dotację z Unii Europejskiej w wysokości ponad 136 milionów złotych.

Rewitalizacja ma potrwać do połowy 2023 roku

W ramach rewitalizacji nastąpiła już wymiana większości sieci podziemnych - wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i energetycznej oraz budowa kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych na wodę deszczową. 

Część robót została już zakończona - zwłaszcza tych prowadzonych pod ziemią. Teraz przyszedł czas na nowe nawierzchnie ulic i chodników, nasadzenia zieleni i montaż oświetlenia. Końcowy efekt można już zaobserwować na ulicach:

Kościelnej, Łąkowej, Małej, Wąskiej, Krótkiej, Wrocławskiej (na odcinku od Rynku do ul. Kilińskiego), św. Ducha (na odcinku rynek - rondo), Kasztanowej, Poznańskiej oraz na placu targowym i przyległych ulicach.

Rewitalizacja ma potrwać do połowy 2023 r. Tymczasem jarociński magistrat podaje daty zakończenia poszczególnych etapów przewidzianych do wykonania w tym roku.

- Jarocin będzie miał najpiękniejsze centrum w Wielkopolsce - zapowiada burmistrz Adam Pawlicki. 

Które etapy rewitalizacji przewidziane są do wykonania w tym roku?

Do 30 kwietnia potrwają prace na ulicach: Mickiewicza, Kilińskiego, Średniej, Targowej, Barwickiego, Wodnej, Szpitalnej, Śródmiejskiej - od ul. Targowej do ul. Hallera, oraz na ul. Wolności. Zostanie tam wykonane oznakowanie pionowe oraz nawadnianie i posadzona zieleń.
Kilka miesięcy później - 30 sierpnia, sfinalizowane zostaną roboty na ulicach Hallera i Paderewskiego.
Kolejny etap zakończy się 15 grudnia. Obejmie on ulicę Wrocławską - od Wąskiej do budynku nr 53. Natomiast roboty na Wrocławskiej - od budynku nr 53 do budynku nr 65 - potrwają do kwietnia 2023 r.

[szczegóły zobaczysz w naszej GAZERII ZDJĘĆ]

Zakończenie wszystkich prac rewitalizacyjnych na jarocińskim rynku planowane jest na maj 2023 r.

Która ulica i kiedy zostanie zamknięta w ramach rewitalizacji?

W związku z tymi pracami planowane są zamknięcia kolejnych ulic. Jarociński magistrat podaje która z nich, kiedy zostanie wyłączona z ruchu - zobacz PONIŻEJ.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy