Reklama

Przewodniczący zwołał sesję absolutoryjną Rady Powiatu Jarocińskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Materiał Biura Rady Powiatu

Przewodniczący zwołał sesję absolutoryjną Rady Powiatu Jarocińskiego - Zdjęcie główne

Przewodniczący zwołał sesję absolutoryjną Rady Powiatu Jarocińskiego | foto Fot. Materiał Biura Rady Powiatu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przewodniczący zwołał sesję absolutoryjną Rady Powiatu Jarocińskiego.

Reklama

Przewodniczący Jan Szczerbań zwołała jedno z najważniejszych dla samorządu posiedzeń w roku - sesję, podczas której radni przegłosują absolutorium dla zarządu powiatu za 2021 rok.

Sesja absolutoryjna Rady Powiatu Jarocińskiego z wotum zaufania dla zarządu

Obrady rozpoczną się od zapoznania się z raportem o stanie powiatu jarocińskiego za ubiegły rok. Później nastąpi debata nad tym raportem, która zakończy się podjęciem uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu jarocińskiego.

Po tym nastąpi absolutoryjna część posiedzenia, na którą składają się:

  • zapoznanie się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu jarocińskiego za 2021 rok,
  • zapoznanie się z uchwałą składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez zarząd powiatu sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2021 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego powiatu jarocińskiego,
  • zapoznanie się z wnioskiem komisji rewizyjnej rady powiatu o udzielenie absolutorium zarządowi powiatu za 2021 rok,
  • zapoznanie się z uchwałą składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie opinii o wniosku komisji rewizyjnej o udzielenie absolutorium zarządowi powiatu za 2021 r.,
  • dyskusja,
  • rozpatrzenie projektu uchwały rady powiatu w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego powiatu jarocińskiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2021 rok,
  • rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia zarządowi powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

Kolejna pomoc dla szpitala na posiedzeniu Rady Powiatu Jarocińskiego

Po zakończeniu części absolutoryjnej radni przystąpią do realizacji dalszej części programu, w którym znalazły się między innymi projekty uchwał w sprawie pomocy finansowej dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie w wysokości 233 tysiące złotych.
[o ostatnich problemach finansowych i personalnych w jarocińskim szpitalu czytaj TUTAJ].  

Rada Powiatu Jarocińskiego zbiera się na LVI sesji w czwartek - 23 czerwca, początek o godzinie 15.00 w sali Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy