Reklama

Członek zarządu powiatu rezygnuje. Kto na jego miejsce? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: czw, 25 kwi 2019 13:40
Autor:

Członek zarządu powiatu rezygnuje. Kto na jego miejsce? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na dzisiaj - 25 kwietnia przewodniczący Jan Szczerbań zwołał posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego. W programie znalazły się 24 punkty. Jeden z nich dotyczy rezygnacji członka zarządu powiatu. O kogo chodzi i kto uzupełni skład zarządu?

 

 

W czasie posiedzenia radni wysłuchają informacji nowo wybranego prezesa jarocińskiego szpitala Henryka Szymczaka na temat strategii rozwoju spółki szpitalnej [o zmianie na stanowisku szefa naszej lecznicy - czytaj TUTAJ].

 

 

Z Henrykiem Szymczakiem związane są jeszcze dwa punkty obrad powiatowych radnych. Otóż w ubiegłorocznych wyborach samorządowych został on wybrany do rady powiatu [szczegóły TUTAJ]. Z chwilą powołania na stanowisko prezesa szpitala jego mandat radnego wygasł.

 

 

 

Na miejsce Szymczaka do składu rady na jednej z kolejnych sesji powołana zostanie nowa osoba. Zgodnie z prawem wyborczym będzie to kolejna osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości, z której startował obecny szef szpitala, z największą liczbą głosów w okręgu 1. Jest nią pielęgniarka z jarocińskiego szpitala Marta Bierła z Mieszkowa.

 

 

Poza tym na posiedzeniu rozpatrywane będą skargi na pracę szefów powiatowych jednostek. Jedna z nich dotyczy właśnie... nowego prezesa szpitala. Pozostało zostały złożone na dyrektorów - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Patryka Kulkę oraz Domu Pomocy Społecznej - Janusza Krawca.

 

 

W dziesiątym punkcie radni będą głosowali nad rezygnacją etatowego członka zarządu powiatu Mirosława Drzazgi, który przechodzi na emeryturę. Na jego miejsce spośród radnych zostanie powołany ktoś inny.

 

 

Prawdopodobnie będzie to Mariusz Stolecki (gm. Żerków), który przez dwa tyugodnie w ubiegłym roku był już w składzie zarządu powiat. 


 

 

Wówczas - według koalicyjnych ustaleń - zarząd miał liczyć trzech członków. Trzecim - etatowym miał być Mirosław Drzazga. Jednak statut mówi o czterech członkach na etacie. Dlatego ustalając skład zarządu na pierwszym posiedzeniu, koalicjanci musieli „na szybko” dokooptować jeszcze jedną osobę. Był nią właśnie Mariusz Stolecki [więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Po dwóch tygodniach musiał zrezygnować z funckcji, ale już wtedy mówił się, że w kwietniu ma wrócić do zarządu na miejsce Mirosława Drzazgi.

 

 

Ponieważ praca w starostwie jest na etat, to jeśli wybór padnie właśnie na niego, to będzie on musiał zrezygnować z dotychczasowej pracy - jest zatrudniony przez Pocztę Polską jako listonosz.

 

 

Posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się 25 kwietnia, początek o godz. 15.00 na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA 17.30]

 

Powiatowi radni wysłuchali informacji nowego prezesa jarocińskiego szpitala. Henryk Szymczak mówił o trudnej sytuacji finansowej szpitala oraz o pomysłach na rozwiązanie problemów.

 

W czasie obrad przyjęta została rezygnacja Mirosława Dzrazgi z funkcji etatowego członka zarządu powiatu. Drzazga przechodzi na emeryturę. Nadal pozostaje radnym powiatu jarocińskiego. Jego nastepcą w zarządzie powiatu na etacie został - zgodnie z przewodywaniami - radny w gminy Żerków - Mariusz Stolecki. 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE