Reklama

Przewodniczący rady powiatu Jan Szczerbań dostał w trakcie sesji od radnego opozycyjnego... żółtą kartkę

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 18:00
Autor: | Zdjęcie: Klatka z nagrania wideo

Przewodniczący rady powiatu Jan Szczerbań dostał  w trakcie sesji od radnego opozycyjnego... żółtą kartkę - Zdjęcie główne

Przewodniczący rady powiatu Jan Szczerbań dostał żółtą kartkę od jednego z radnych. Czym sobie na to zasłużył? | foto Klatka z nagrania wideo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań dostał żółtą kartkę od jednego z radnych. Czym sobie na to zasłużył?

Reklama

Jarociński samorząd przeżywał już podobne zdarzenia, ale nie takie. W czasie posiedzeń radni i urzędnicy wręczali sobie różne rzeczy. Była sakiewka z srebrnikami, praca magisterska, miotła, worek cementu, kawałki asfaltu, miotła a newet... łopata.

Wszystko to miało coś symbolizować i zazwyczaj było częścią gry politycznej między konkurencyjnymi ugrupowaniami radnych.

Kolejna tego rodzaju niecodzienna sytuacja miała miejsce na jednym z ostatnich posiedzeń Rady Powiatu Jarocińskiego.

Otóż w pewnym momencie sesji absolutoryjnej głos zabrał lider opozycyjnego klubu radnych Ziemi Jarocińskiej Julian Zegar. Rajca skrytykował pracę przewodniczącego Jana Szczerbania.

Przewodniczący Jan Szczerbań dostał żółtą kartkę od jednego z radnych. Czym sobie na to zasłużył?

Mówił o zaniedbaniach w przygotowywaniu materiałów sesyjnych, przerywaniu dyskusji i niedopuszczaniu do głosu niektórych radnych, zwłaszcza opozycyjnych.

- Materiały na posiedzenia komisji przychodzą albo dzień wcześniej albo w tym samym dniu i nie można się z tym zapoznać. Mamy też prośbę, aby nie zamykać sesji, kiedy radni zgłaszają się do głosu - wyliczał Julian Zegar.

W pewnym momencie zwróciła się bezpośrednio do Jana Szczerbania.

- A teraz proszę pana przewodniczącego o powstanie - powiedział.

Szef rady nie ukrywał zaskoczenia i nadal siedział na swoim miejscu, dlatego Zegar powtórzył prośbę.

Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań dostał żółtą kartkę od jednego z radnych. Na sali zapanowała konsternacja

Kiedy Jan Szczebrań wstał, radny Ziemi Jarocińskiej wyjął ze swojego notatnika żółty kartonik i kierując go w stronę szefa rady, stwierdził:

- Karzemy pana żółtą kartką, jak przypadło. A na siedząco i leżąco nie można nikogo ukarać.

Na sali zapanowała konsternacja. Jan Szczerbań nie skomentował boiskowego rozwiązania. 

Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań dostał żółtą kartkę od jednego z radnych, bo „radni grają, jak na boisku”

Zapytany przez nas jak ocenia tę sytuację i czy zarzuty postawione przez Juliana Zegara są słuszne, odpowiedział, że "niektórzy radni zachowują się niegodnie".

- Można powiedzieć, że radni grają, jak na boisku. Są jasne reguły, wiedzą, kto jest głównym sędzią. Jeżeli ja mówię, że odbieram głos, a on dalej mówi, następny się wtrąca to ja mówię panowie kończymy sesję. Kiedy tak powiedziałem, a oni nawet nie zareagowali, to wyłączyłem wszystko i zamknąłem posiedzenie - stwierdził Szczerbań

Na koniec dodał stanowczo:

-  I się nie dyskutuje! Musiałem krótko wziąć całe towarzystwo.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy