Reklama

Gala Powiatu Jarocińskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Zobacz, kto został nagrodzony

Opublikowano: sob, 28 maj 2022 09:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj odbyła się Gala Powiatu Jarocińskiego. Pamiątkowe statuetki wraz z nagrodami otrzymali sportowcy, trenerzy oraz zasłużone osoby, stowarzyszenia i zakłady pracy.

Reklama

Uroczystość odbyła sie dzisiaj (piątek 27 maja) w auli Zespoły Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Co roku gala odbywa się w innej placówce oświatowej podlegającej powiatowi jarocińskiemu. Jako pierwsze wręczono puchary i vouchery o wartości 1.000 zł młodym sportowcom, którzy mieli największe osiągnięcia w zeszłym roku. Wyróżnienia były też dla trenerów.  

Przyznali sześć nagród osobom zasłużonym dla powiatu jarocińskiego

Co roku przy okazji gali wręcza się nagrody osobom, instytucjom, stowarzyszeniom, zakładom pracy szczególnie zasłużonym dla powiatu jarocińskiego. Wyróżnienia przyznawane są przez kapitułę w pięciu kategoriach: "młody talent", "działalność społeczna", "oświata, kultura i sport", "gospodarka" i "rolnictwo". Wręczenie poprzedziła krótka prezentacja filmowa zwycięzców. 

Lidia Czechak, starosta jarociński złożyła życzenia z okazji Święta Samorządowca. Podkreśliła, że wyjątkowi ludzie tworzą bogactwo tej ziemi. Dla uczestników gali wystąpiła Martyna Antczak, uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie.  

Za "młody talent" uznano tym razem Patrycję Adamkiewicz, która trenuje taekwondo i bierze udziału w igrzyskach olimpijskich. Zaczynała swoją karierę jako ośmiolatka w Golinie, w "Białych Tygrysach", a obecnie kończy studia i jest zawodniczką klubu taekwondo Azs-Awf Warszawa. Przez rok uczyła się w "dwójce" w klasie o profilu policyjno-prawnym. Podkreśliła, że zawsze chętnie wraca do Jarocina.

- Zdecydowanie pewniej czuję się na zawodach, macie walcząc z innymi zawodnikami niż w wypowiadając się publicznie. Chciałabym przede wszystkim podziękować za tę nagrodę i za to, że Jarocin o mnie pamięta. Czuję wielkie wsparcie ze strony Jarocina, szczególnie na różnych wyjazdach, zawodach. Tutaj jest moja rodzina i mój dom - powiedziała Patrycja Adamkiewicz.   

W kategorii "działalności społecznej" szklaną statuetkę odebrał Błażej Ciesielski, prezes Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin, które jest organizatorem wielu rajdów i imprez integracyjnych. Liczy obecnie 27 członków, którzy starają się propagować nie tylko aktywny wypoczynek na dwóch kółkach, ale również kulturę i bezpieczeństwo w czasie poruszania się rowerem. 

- Nie ukrywam, że jestem dumna i szczęśliwa, że mogę wręczać tę nagrodę. Jest to wspaniałe stowarzyszenie, które ma niezwykłe zasługi dla rozwoju naszego powiatu, naszego Jarocina. Korzystam, że tak powiem w cudzysłowie, z usług tego stowarzyszenia. RoweLOVE Jarocin to nie tylko rowery, to nie tylko pasja, to nie tylko grupa osób szczególnie zaangażowanych, ale ludzi, którzy wiele dla nas robią, dla sportu i działalności społecznej. Mamy zaszczyt, Błażeju, współpracować od kilku lat. Cieszę się, że jesteście i działacie. Podziękuj za to całej grupie. Tworzycie wyjątkową grupę wspaniałych, zaangażowanych osób, które czynią bardzo wiele dobra dla powiatu jarocińskiego - stwiedziła starosta Lidia Czechak.

Najbliższa impreza organizowana przez RoweLOVE to 7. Zakręcony Rajd Rowerowy, który odbędzie sie w niedzielę 5 czerwca. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc [SZCZEGÓŁY TUTAJ].

Dwóch zasłużonych dla powiatu z Żerkowa

Spośród sportowców doceniono Władysława Bierłę, trenera Uczniowskiego Klubu Sportowego "Przełaj" w Żerkowie, który zresztą stworzył. W czasie kilkudziesięciu lat pracy odkrył wiele talentów m.in. Jacka Bociana i Marzenę Kościelniak. Od lat organizuje biegi przełajowe.    

- Co można o nim powiedzieć? To jest człowiek instytucja - podkreślił w prezentacji Jacek Jędraszczyk, radny powiatowy i były burmistrz Żerkowa. 

W kategorii gospodarczej doceniono firmę "Abriso Polska" z Góry, która jest producentem produktów z folii bąbelkowej, pianki polietylenowej i polistyrenu ekstrudowanego. Lidia Czechak podkreśliła również charytatywną działalność zakładu, szczególnie w czasie pandemii. Prezes Łukasz Chojnacki podziękował za docenienie starań jego i 50 pracowników.

Z kolei laureatem w kategorii rolniczej została Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Golinie, która 14 sierpnia będzie świętować 120. rocznicę działalności. Radny Karol Matuszak przed wręczeniem statuetki podkreślił, że założycielem SKR-u był ksiądz Szczepan Toboła i że w tym roku w wiosce podejmowane jest szereg różnego rodzaju działań, aby przybliżyć mieszkańcom powiatu jarocińskiego tę mało znaną postać. Statuetkę odebrał prezes Paweł Patoka, którego pradziadek Gabriel w okresie przedwojennym również kierował spółdzielnią. 

Nagrodę specjalną za całokształt pracy przyznano Ewie Kostołowskiej, wieloletniej kierownik Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Mimo że przeszła na emeryturę nie przestała się angażować w to wyjątkowe miejsce. W tym roku - od marca do listopada - koordynuje wydarzenia odbywające się w ramach Roku Romantyzmu Polskiego. Niestety nie mogła osobiście odebrać nagrody. W imieniu pani Ewy zrobił to Jacek Jędraszczyk, który zobowiązał się do przekazania wszystkich upominków.    

Po części oficjalnej wszyscy laureaci zostali zaproszeni na obiad do pobliskiej restauracji A'la Leo. 

Wyróżnieni sportowcy:

 • Matylda Marcinkowska - UKS Taekwondo Jarocin
 • Igor Bogaczyńskiego - MKL Jarocin (lekkoatletyka)
 • Roksana Jędraszak  - MKL Jarocin (lekkoatletyka)
 • Zuzanna Kaczmarek - MUKS "Białe Trygrysy Jarocin (taekwondo)
 • Aleksandra Szymczak - MUKS "Białe Trygrysy Jarocin (taekwondo)
 • Michalina Wróbel - MUKS "Białe Trygrysy Jarocin (taekwondo)
 • Zofia Domańska - UKS "Przełaj" Żerków (lekkoatletyka) 
 • Aleksandra Łukomska - UKS "Komorzanka" Komorze Przybysławskie (warcaby)
 • Bartosz Mikler - MLUKS Jarota Jarocin (kolarstwo)
 • Maciej Paterski - MLUKS Jarota Jarocin (kolarstwo) 

Wyróżnieni trenerzy:

 • Józefina Nowaczyk-Wróbel - MUKS "Białe Trygrysy Jarocin (taekwondo)
 • Dawid Bierła - UKS "Przełaj" Żerków (lekkoatletyka) 
 • Roman Wyduba - UKS "Komorzanka" Komorze Przybysławskie (warcaby) 
 • Krzysztof Łabutka - UKS Taekwondo Jarocin
 • Andrzej Ziaja - UKS "Komorzanka" Komorze Przybysławskie (warcaby)
 

Nagroda Starosty Jarocińskiego za zasługi dla powiatu jarocińskiego

 • Patrycja Adamkiewicz (kategoria - młody talent)
 • Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin (działalność społeczna)
 • Władysław Bierła (sport)
 • Abriso Polska (gospodarka)
 • Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Golinie (rolnictwo)
 • Ewa Kostołowska (nagroda specjalna)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy