Reklama

OSP Golina z wozem bojowym za 800 tysięcy zł

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wóz bojowy za 800 tysięcy złotych trafił do OSP Golina.

OSP Golina otrzymała w maju promesę oraz voucher na zakup wozu bojowego. Teraz auto przyjechało do remizy.    

Auto kosztowało w sumie 800 tys. zł. 400 tys. zł na ten cel przekazała gmina Jarocin. Druga pula -  również w kwocie 400 tys. zł pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

OSP Golina z wozem bojowym za 800 tysięcy zł

Sfinansowanie zakupu nowego pojazdu pozwoli zwiększyć wartość bojową środków, jakimi dysponuje jednostka. Połączenie dobrego wyszkolenia druhów z OSP w Golinie i dobrego wyposażenia w sprzęt umożliwi skuteczniejsze niesienie pomocy potrzebującym ludziom, ratowanie ich życia, zdrowia i mienia. Doposażenie jednostki zwiększy jej możliwości w zakresie zapobiegania i likwidacji skutków poważnych awarii i klęsk żywiołowych, zapewni skuteczniejszą ochronę przeciwpożarową, przeciwpowodziową, ratownictwa wodnego i usprawni usuwanie skutków huraganów i nawałnic.

Pojazd o wysokich parametrach technicznych i możliwościach operacyjnych znacząco wzmocni potencjał ratowniczo-gaśniczy OSP Golina. Wyposażony jest w: silnik o zapłonie samoczynnym o mocy maksymalnej silnika 180 kW, zabudowę wykonaną w najnowszej technologii metalowo-kompozytowej, układ wodno-pianowy wyposażony w dwuzakresową autopompę oraz zbiornik wody o pojemności 2 500 dm3.

Kolejny samochód dla jednostek OSP z gminy Jarocin    

Będzie umożliwiał ograniczenie stref skażeń chemiczno-ekologicznych (wyposażony jest w zraszacze sterowane elektro-pneumatycznie, załączane z kabiny załogi). Oświetlenie ostrzegawcze, pola pracy oraz kabiny załogi i skrytek wykonane zostały z wykorzystaniem lamp LED.
W ostatnich latach gmina Jarocin współfinansowała zakup nowych samochodów wraz z wyposażeniem dla jednostek OSP z Witaszyc, Potarzycy i Wilkowyi, a także quadu dla OSP w Łuszczanowie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy