Reklama

Policja ustaliła sprawcę zniszczenia parku w Jaraczewie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieletni wziął samochód brata, zabrał ze sobą czworo znajomych i fordem fiestą urządził sobie przejażdżkę po... dopiero co zrewitalizowanym parku w Jaraczewie. Zniszczył kilkaset metrów ścieżek, lampę oświetleniową, trawniki znajdujące się przy ścieżkach, a także klomb z krzewami.

Reklama

Rewitalizacja parku w Jaraczewie kosztowała 6.197.819,64 zł. Dofinansowanie wyniosło 5.059.878,58 zł. Gmina Jaraczewo z własnego budżetu wyłożyła 1.137.941,06 zł. W sobotę zakończyła się oficjalnie realizacja projektu. Uroczyście oddano do użytku rynek i park. Ten ostatni zmienił się nie do poznania. Wiele osób jest pod wrażeniem, jak udało się odbudować park zniszczony w czasie nawałnicy w 2017 roku.

Niestety już znalazła się osoba, która dopuściła się haniebnego czynu i zdewastowała park i to  zaledwie kilka godzin po jego otwarciu. Zniszczeń dokonano nad ranem w niedzielę.     

Kamery nagrały, jak jeździł samochodem po parku w Jaraczewie

O sprawie ponformował w mediach społecznościowych burmistrz Jaraczewa.  

„Sprawcy wjeżdżając samochodem osobowym uszkodzili około 400 metrów nawierzchni ścieżek, lampę oświetleniową, trawniki znajdujące się przy ścieżkach, klomb z krzewami. Nie ma naszej zgody na zniszczenie terenów, które zostały stworzone dla naszych mieszkańców„  - napisał Dariusz Strugała.

Jednocześnie poinformował, że akt wandalizmu został uwieczniony na monitoringu.                     

„Dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu został zebrany bardzo dokładny materiał dowodowy, uzupełniony zdjęciami wykonanymi kilka chwil po zdarzeniu. Wspomniany monitoring wykrył także sytuację celowego „okopania” przez młodych ludzi toalet publicznych znajdujących się w parku. Również w tym przypadku będziemy podejmowali czynności, aby sprawcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności „ – informował burmistrz Jaraczewa

Jednocześnie zaapelował, aby w przypadku zauważenia niszczenia mienia publicznego, zgłaszać takie przypadki policji lub do Urzędu Miasta i Gminy.

Policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie zniszczeń w jaraczewskim parku  

Po zawiadomieniu złożonym przez samorząd, policja wszczęła śledztwo. Dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie podała, że został zatrzymany sprawca zniszczeń.

  - Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo - obywatel Ukrainy. Samochodem brata wraz z czterema pasażerami jeździł po parku i dokonał zniszczeń nawierzchni ścieżek, lampy oświetleniowej, trawników oraz klombu z krzewami – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

15-latek stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Jarocinie. Lista czynów, za które będzie dopowiadał jest długa. Prócz zniszczeń w parku będzie się tłumaczył z jazdy bez uprawnień oraz z prowadzenia pojazdu poza drogą publiczną i stworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób.

Konsekwencji nie uniknie też właściciel forda fiesty. Auto należy do brata15-latka. Właściciel został ukarany dwoma mandatami: 300 zł otrzymał za użyczenie pojazdu osobie nieuprawnionej, 200 zł za brak przeglądu technicznego samochodu.

Jak poinformowała portal wiceburmistrz Jaraczewa Olga Kaczmarek - straty spowodowane zniszczeniami mogą wynieść nawet 20 tys. zł.   

    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy