Reklama

Na granicy gmin Jarocin i Jaraczewo ma powstać chlewnia na 45 tysięcy świń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ewidencja gruntów

Na granicy gmin Jarocin i Jaraczewo ma powstać chlewnia na 45 tysięcy świń  - Zdjęcie główne

Na czerwono teren na którym może powstać chlewnia w Siedleminie | foto Ewidencja gruntów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na granicy gmin Jarocin i Jaraczewo ma powstać chlewnia na 45 tysięcy świń.

Reklama

Między Siedleminem a Noskowem ma powstać chlewnia na 45 tysięcy świń w cyklu rocznym. Inwestycja jest planowana na działce leżąca na styku gmin Jarocin i Jaraczewio, niedaleko zalewu roszkowskiego. 

Decyzje poprzedzające wydanie pozwolenia na budowę wydały już: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie oraz burmistrza Jarocina.

Mieszkańcy apelują: „STOP dla chlewni w Siedleminie”

Informacje na temat planów budowy ogromnego obiektu inwentarskiego pojawiły się w mediach społecznościowych pod koniec grudnia i spowodowały natychmiastowy odzew wśród okolicznych mieszkańców.

W ostatnim dniu roku na FB utworzono postał profil „STOP dla chlewni w Siedleminie”, gdzie organizatorzy protestu wymieniają się informacjami.

Zaniepokojeni ludzie zwracali się także do naszej redakcji z prośbą o pomoc.

„Mieszkańcy Siedlemina i wiosek obok nie zgadzają się na budowę tej chlewni. Zostało to trochę zrobione jakby za plecami i po cichaczu. Wszystkie pozwolenia są już wydane. Jako społeczność szukamy pomocy, głosu który nas wysłucha i wspomoże w walce” - napisała jedna z naszych Czytelniczek.

W sprawie chlewni decyzję wydał nie tylko burmistrz Jarocina

Budowę ogromnej chlewni planuje Wojciech Wójcik, właściciel Gospodarstwa Rolnego Siedlemin Ciświca S. z o.o. Biały Dwór, ten sam, który ma w posiadaniu między innymi Przedsiębiorstwo Rolne Rusko. Obiekt będzie położony na działce o powierzchni blisko 200 ha powierzchni.

Będzie to część nowego gospodarstwa rolnego z całą infrastrukturą potrzebną do jego obsługi, między innymi z domem dla zarządcy. 

Niemal dokładnie przed trzema laty jeden z mieszkańców Cielczy chciał pobudować w wiosce duży kurnik. Mieszkańcy też wówczas protestowali, a wspierali ich między innymi miejscowi radni z rządzącej gminą Ziemi Jarocińskiej.  

Temat budowy chlewni szeroko opisujemy w Gazecie Jarocińskiej

O inwestycji, która budzi wiele emocji i kontrowersji piszemy w aktualnym numerze Gazety Jarocińskiej, która od wtorku - 4 stycznia, jest dostępna w sklepach. E-wydanie znajdziesz TUTAJ. 

W materiale wypowiada się między innymi sołtys Siedlemina Andrzej Skrzypczak, który tłumaczy, dlaczego jest zaskoczony całą sprawą. Swoje stanowisko przedstawia także inwestor - Wojciech Wójcik. Mówi o tym, dlaczego - jego zdaniem - chlewnia nie będzie miała negatywnego wpływu na otoczenie i odnosi się do protestu mieszkańców.    

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czyje racje podzielacie - piszcie w komentarzach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy