Reklama

Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu w Poznaniu i Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 4 cze 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu w Poznaniu i Jarocinie.

Reklama

Tegoroczne obchody Światowego Dnia bez Tytoniu [więcej na ten temat czytaj TUTAJ obfitowały w wiele przedsięwzięć adresowanych przede wszystkim do najmłodszych, czyli uczniów szkół powiatu jarocińskiego.

„Palić, nie palić - oto jest pytanie”. Konkurs na Światowy Dzień bez Tytoniu

I tak w Kinie Pałacowym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbył się  finał XXII edycji wojewódzkiego etapu konkursu „Palić, nie palić - oto jest pytanie”.

Nasz powiat reprezentowała tam finalistka etapu powiatowego - Nikola Głowacka z V klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Roszkowie [o ciekawym projekcie w roszkowskiej szkole - czytaj TUTAJ].

Tematem konkursu była profilaktyki palenia tytoniu i inhalowania e-papierosami, a zadaniem uczestników było wykonanie fotografii promującej niepalenie.

W uroczystości wzięli udział laureaci etapu powiatowego konkursu z wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego z opiekunami oraz pracownikami powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, którzy przeprowadzali zmagania konkursowe.

Zaproszeni zostali także przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Prawie tysiąc uczniów w konkursie z racji Światowego Dnia bez Tytoniu

We wszystkich etapach konkursu wzięło udział 988 uczniów klas V z 217 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

A organizatorzy podkreślają:

- Nadesłane prace były przemyślane, świadczyły o pomysłowości autorów oraz spełniały wymogi regulaminu. Uczniowie poszerzyli wiedzę w zakresie szkodliwości palenia i inhalowania e-papierosami.

Piknik z policją i sanepidem z okazji Dnia Dziecka i Światowego Dnia bez Tytoniu

Z kolei jarocińskie obchody Światowego Dnia bez Tytoniu zostały zorganizowane na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 podczas szkolnego pikniku z okazji Dnia Dziecka.

W trakcie wręczono nagrody laureatom etapu powiatowego konkursu pod hasłem „Palić, nie palić - oto jest pytanie”, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz laureatom szkolnego konkursu graficzno-plastycznego „Dzień bez Tytoniu”.

Na terenie ZSP nr 1 w Jarocinie zorganizowano punkt informacyjno-edukacyjny Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Jarocinie [o pracy jarocińskiego sanepidu w środku stanu pandemii - czytaj TUTAJ] i Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Zachęcano młodzież do prowadzenia zdrowego stylu życia, unikania alkoholu, tytoniu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych.

Uczniowie przygotowali wystawę z pracami graficznymi na temat profilaktyki uzależnień. Zainteresowanej młodzieży prezentowano za pomocą alkogogli upośledzenie zmysłów po spożyciu alkoholu od 0,8-1,5 promila.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy