Reklama

Specjalny program w szkole i przedszkolu w Roszkowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Szkoła w Roszkowie

Specjalny program w szkole i przedszkolu w Roszkowie  - Zdjęcie główne

Specjalny program w szkole i przedszkolu w Roszkowie | foto Fot. Szkoła w Roszkowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci ze szkoły i przedszkola w Roszkowie uczestniczą w specjalnym programie edukacyjnym.

Reklama

Od jakiegoś czasu organem prowadzącym dla szkoły i przedszkola w Roszkowie jest Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski, a dyrektorem placówki  jest Tomasz Kosiński.

Nowa tożsamość dla szkoły i przedszkola w Roszkowie

- Szukaliśmy nowej tożsamości dla naszej placówki. Razem z radą programową fundacji oraz radą pedagogiczną doszliśmy do wniosku, że naszym profilem będzie ekologia - podkreśla dyrektor.

Placówka opracowała specjalny program edukacyjny „Jesteśmy eko-logiczni”, a w jej planach jest budowa ogródka ekologicznego i arboretum (ogród dendrologiczny).

Każde dziecko powinno stać się obserwatorem oraz badaczem

Jak przekonują inicjatorzy autorskiego programu, pojęcia takie jak: „ekologia”, „edukacja ekologiczna” czy „ochrona środowiska”, nabierają coraz większego znaczenia. Ich zdaniem zanieczyszczone powietrze, woda, gleba, drzewa, które obumierają oraz zwierzęta, które giną, wręcz - „wołają o pomoc”.

Problem ten odnosi się do wszystkich mieszkańców naszej planety, dlatego też ochrona środowiska przyrodniczego staje się koniecznością.

- Należy dążyć do zwiększenia poziomu świadomości ekologicznej całego społeczeństwa, zaczynając już od kształcenia oraz wychowania najmłodszego pokolenia. Każde dziecko powinno stać się obserwatorem oraz badaczem. To sprawi, że stosunek dziecka do obiektów przyrodniczych czy ekosystemów stanie się bardziej osobisty - uważa Marta Hoderna, nauczycielka autorka programu „Jesteśmy eko-logiczni”.

Program zakłada także organizację licznych wycieczek tematycznych związanych z roślinnością, czy ze zwierzętami.

- Chcemy również w przyszłości wybudować ekologiczny ogródek szkolny i myślimy także o czymś większym - arboretum - informuje Tomasz Kosiński.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy