Reklama

O zaawansowaniu inwestycji w Jarocinie na posiedzeniu rady miejskiej

Opublikowano: wt, 28 wrz 2021 05:30
Autor: | Zdjęcie: Rejestracja sali sesyjnej

O zaawansowaniu inwestycji w Jarocinie na posiedzeniu rady miejskiej - Zdjęcie główne

Sesja Rady Miejskiej w Jarocinie | foto Rejestracja sali sesyjnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O zaawansowaniu inwestycji w Jarocinie na posiedzeniu rady miejskiej. W programie sesji 22 punkty.

Reklama

W Jarocinie prowadzone są jednocześnie trzy duże inwestycje drogowe - przebudowa centrum miasta z wymianą sieci podziemnych, budowa trzech rond w ciągu ulicy Wojska Polskiego z przebudową ulic na Bogusławiu oraz przebudowa ulic na Glinkach.

Wiąże się to z szeregiem utrudnień nie tylko dla mieszkańców, ale i tych, którzy prowadzą tam działalność gospodarczą oraz dla przyjezdnych.   

Posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. Przewodnicząca odmówiła opozycji

Radni miejskiej opozycji dwukrotnie wnioskowali o zwołanie sesji rady miejskiej w trybie nadzwyczajnym, aby uzyskać informację od władz na temat zaawansowania prac i przewidywanych terminów zakończenia.

Za każdym razem jednak otrzymywali od przewodniczącej Karoliny Wielińskiej - Kuś odmowną odpowiedź. Szefowa rady tłumaczyła to trudnościami technicznymi, a dokładnie tym, że sala sesyjna w ratuszu jest za mała, aby pomieścić wszystkich uczestników posiedzenia przy zachowaniu wymagań wynikających ze stanu pandemii.

Posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. Częściowo online a częściowo w ratuszu

Zwołała jednak posiedzenie w trybie zwyczajnym na wtorek - 28 września, początek o godz. 8.30 w trybie hybrydowym, czyli częściowo online i częściowo w sali ratusza.

W programie znalazł się punkt, w którym przedstawiona zostanie informacja na temat zaawansowania i postępu prac infrastrukturalnych realizowanych w centrum Jarocina w 2021 r.

Poza tym radni wysłuchają informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny, w tym o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. Blok 12 uchwał

Przewidziano również dyskusję i głosowanie nad projektami 12 uchwał. Między innymi w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części działek o nr ewid. 376/6 i 376/8 położonych w obrębie ewidencyjnym Roszków, a także dla obszaru na północ od ulicy Glinki w Jarocinie.

W programie znalazł się również projekt dotyczący obniżenia tygodniowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, zespołów szkół i przedszkoli.

Sesję można oglądać na żywo TUTAJ 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 17 dni temu | ocena +10 / -3

  Franz

  Wszystko jest dobrze na mieście - tylko lekkie utrudnienia, Adam jest złoty, opozycja w zmowie z farmerami nocami rozlewa gnojówe żeby śmierdziało a później zgania na Gibasa i spółkę, przewodnicząca rady miejskiej nie zwołuje posiedzenia bo dba o zdrowie społeczeństwa, Adam poprosił to jednak zaryzykowała bo to dla dobra naszej małej ojczyzny, Mops na emigracji krytykuje to co przez ostanie kilka lat czynił i czego był twarzą...czego nie rozumiecie?

 • 17 dni temu | ocena +9 / -1

  Kelner Bartosz

  Wczoraj wieczorem, znowu jakiś złośliwy bamber rozlewał gnojówe koło ZGO. Je....ło, że aż miło.