Reklama

Powiat jarociński. Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów [WIDEO]

Opublikowano: 17 marca 2021 08:31
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Powiat jarociński. Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów [WIDEO] - Zdjęcie główne

Powiat jarociński. Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat jarociński. Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają trzy dni - dzisiaj - 17 marca, uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, jutro z matematyki, a w piątek będą zdawać język obcy. Jak sobie radzą - zobacz WIDEO PONIŻEJ.

Reklama

Testy mają być przeprowadzane stacjonarnie w szkołach, w reżimie sanitarnym. Jednak udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.

Aby umożliwić wzięcie udziału w próbnym egzaminie uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w nim w szkole, każdego dnia po godz. 9.00 materiały egzaminacyjne zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zasady oceniania rozwiązań zadań będą zamieszczane na ww. stronach internetowych oraz przekazywane dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO każdego dnia próbnego egzaminu ok. godz. 16.00.

Powiat jarociński. Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów - wymagania

Dyrektor CKE wskazuje, że próbne egzaminy powinny być przeprowadzone wyłącznie w celu informacyjnym. Po pierwsze dania uczniom szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań. A po drugie - zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia.

- Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów - podkreśla Marcin Smolik.

Decyzją ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w związku z epidemią i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty, podobnie jak maturalny będą przeprowadzone w tym roku wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Arkusze egzaminacyjne na próbne egzaminy ósmoklasisty zostały przygotowane w oparciu w wymagania egzaminacyjne, które będę obowiązywać na egzaminach w maju tego roku.

Powiat jarociński. Ruszyły próbne egzaminy ósmoklasistów - reżym sanitarny

W związku z sytuacją epidemiczną próbne egzaminy ósmoklasisty odbywają się w reżimie sanitarnym. Obowiązuje między innymi zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa oraz ograniczona liczba uczniów w sali egzaminacyjnej. 

Właściwy egzamin ósmoklasisty Odbędzie się od wtorku - 25 do czwartku - 27 maja.

 

Gazeta Jarocińska - nowe wydanie. Zobacz, co przeczytasz w nowym numerze

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.