Reklama

Jarocin. Opozycyjni radni złożyli wniosek o nadzwyczajne posiedzenie

Opublikowano: pon, 13 wrz 2021 12:07
Autor: | Zdjęcie: Fot. Materiał archiwalny

Jarocin. Opozycyjni radni złożyli wniosek o nadzwyczajne posiedzenie - Zdjęcie główne

Jarocin. Opozycyjni radni złożyli wniosek o nadzwyczajne posiedzenie | foto Fot. Materiał archiwalny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Opozycyjni radni złożyli wniosek o nadzwyczajne posiedzenie. Chodzi o gminne inwestycje.

Reklama

W Jarocinie jednocześnie prowadzone są trzy duże inwestycje drogowe - rewitalizacja centrum, budowa 3 rond w ciągu ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej z przebudową ulic na osiedlu Bogusław oraz przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce z budową ronda.  - W jednym miejscu nie kończą, a już rozkopują w kolejnym - skarżą się mieszkańcy. Dlaczego wszystko wykonywane jest na raz?

- To są inwestycje, na które pozyskaliśmy dofinansowania. Rząd ogłaszał nabór wniosków na te dotacje w jednym czasie. Nie mogliśmy czekać, bo stracilibyśmy te pieniądze. Dlatego tak się to skumulowało - tłumaczy wiceburmistrz Bartosz Walczak.

Utrudnienia, które towarzyszą robotom prowadzonym jednocześnie w kilku newralgicznych miejscach, irytują wielu mieszkańców. Nie dość tego, już wiadomo, że największa z inwestycji - rewitalizacja centrum - potrwa dłużej niż zakładano.  

Jarocin. Opozycyjni radni złożyli wniosek o nadzwyczajne posiedzenie. Domagają się informacji o stanie inwestycji

Radni miejskiej opozycji złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej w Jarocinie na czwartek - 16 września.      

Domagają się na nim informacji na temat pierwotnego harmonogramu i aktualnego stanu zaawansowania prac związanych z dwiema największymi obecnie inwestycjami prowadzonymi w Jarocinie - rewitalizacją centrum oraz przebudową ulic na osiedlu Bogusław (Maratońską, Do Zdroju, Wrzosową, Bogusław i Kasztanową).

Wnioskodawcy chcą, by informację w tym zakresie przedstawili burmistrz Jarocina Adam Pawlicki oraz inwestor którym jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

Jarocin. Opozycyjni radni złożyli wniosek o nadzwyczajne posiedzenie. Decyzja jeszcze nie zapadła

Przewodnicząca rady miejskiej Karolina Wielińska-Kuś nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie zwołania posiedzenia.

- Taka decyzja zapadnie jutro (wtorek - 14 września) - zapewnia szefowa rady. 

Ustawa o samorządzie gminnym (art. 20, pkt. 3) mówi, że „na wniosek wójta lub co najmniej 1/4 ustawowego składu rady gminy przewodniczący obowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku”.

Wniosek radnych opozycji został złożony w czwartek - 9 września. Termin zwołania sesji upływa zatem w czwartek - 16 września.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy