Reklama

Chcą poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Żerkowskiej i Maratońskiej w Jarocinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. A. Majewski (archiwum)

Chcą poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Żerkowskiej i Maratońskiej w Jarocinie - Zdjęcie główne

Chcą poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Żerkowskiej i Maratońskiej w Jarocinie | foto Fot. A. Majewski (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcą poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Żerkowskiej i Maratońskiej w Jarocinie. Będą budować przejścia dla pieszych.

W śródmieściu prowadzona jest wymiana sieci podziemnych. Na osiedlu Glinki przebudowywana między innymi ulica Leszczyce i budowane jest rondo. Trzecie zadanie realizowane jest w ciągu ulicy Wojska Polskiego i Poznańskiej, gdzie też powstaje rondo i przebudowywane są ulice na osiedlu Bogusław, między innymi ulica Maratońska.

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu Maratońska - Żerkowska. „Powinniśmy coś zrobić”

I właśnie w związku z tą ostatnią inwestycją głos w trakcie posiedzenia zabrała radna Danuta Maćkowiak, która reprezentuje między innymi osiedle 700-lecia.      

- Czy przewidziane są jakieś zmiany i ograniczenia na skrzyżowaniu ulic Żerkowska i Maratońska? - zapytała. - Jest tam bardzo niebezpiecznie. Przynajmniej raz w tygodniu zdarza się jakieś wypadek. Uważam, że przy okazji przebudowy ulicy Maratońskiej trzeba coś zrobić, jakieś progi zwalniające albo sygnalizację - argumentowała radna.

I dodała:

- Jestem po rozmowie ze starostą Lidią Czechak i ona mi powiedziała, że zajmą się ulicą Żerkowską, bo do nich należy.  Ja uważam, że na Maratońskiej też powinniśmy coś zrobić. Najlepiej byłoby dogadać się z tym temacie z powiatem. Nie wiem, na co czekamy, aż ktoś życie straci?   

Ma być bezpieczniej na skrzyżowaniu Maratońska - Żerkowska. Będą budować przejścia

Okazuje się, że powiat ma w planach budowę przejścia przy niebezpiecznym skrzyżowaniu. Starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie tego zadania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z tego samego programu mają zostać wykonane cztery inne przejścia na drogach powiatowych: na ul. Bema w Jarocinie, w Paruchowie (z chodnikiem), w Roszkowie (z chodnikiem) oraz na ul. Jarocińskiej w Żerkowie.

Oprócz przejść na ulicy Żerkowskiej - w pobliżu newralgicznego skrzyżowania, które zamierza budować powiat, gmina też planuje dwa bezpieczne przejścia na swojej ulicy, czyli na Maratońskiej.

Ma być bezpieczniej na skrzyżowaniu Maratońska - Żerkowska. I nie tylko

Wcześniej Starostwo Powiatowe w Jarocinie pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 1 mln zł na 7 bezpiecznych przejść dla pieszych. Z kolei Urząd Miejski w Jarocinie z tego samego źródła, otrzymał prawie 100 tys. zł dofinansowania do budowy 4 aktywnych przejść wyposażonych w system ostrzegania kierowców o pieszym zbliżającym się do pasów.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy