Reklama

Reklama

Nowe ronda na w Jarocinie. Jak postępują prace? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 11 wrz 2020 18:04
Autor:

Nowe ronda na w Jarocinie. Jak postępują prace? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Trzy nowe ronda mają powstać w Jarocinie. Wszystkie w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Wszystkim, którzy borykają się ze związanymi z tym utrudnieniami, zależy żeby prace jak najszybciej się zakończyły. Jak idzie wykonawcy i na jakim etapie jest inwestycja?

 

Całe przedsięwzięcie podzielono na dwa etapy. Pierwszy, który ma się zakończyć jeszcze w tym roku obejmuje budowę dwóch rond na skrzyżowaniach - ulicy Wodnej z Wojska Polskiego oraz ulicy św. Ducha z Wojska Polskiego.

 

Przebudowana droga będzie znacznie węższa, a wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa i szpaler drzew.

 

- Byłej obwodnicy Jarocina - odcinka ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej między parkiem a kościołem, nie da się wyeliminować z układu komunikacyjnego miasta, ale po realizacji inwestycji straci ona charakter drogi tranzytowej - informuje Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

 

Między rondami powstaną dwa przejścia dla pieszych, które znacznie skrócą drogę z rynku do parku. Pierwsze znajdzie się przy ulicy św. Ducha na wysokości schodów, którymi można zejść do parku, a drugie na wysokości bloku mieszkalnego ( była gorzelnia Radolińskich) usytuowanego w pobliżu Skarbczyka.

 

Zejście ulicą Kościelną do parku będzie możliwe zarówno schodami, jak i pochyloną drogą umożliwiającą zjazd rowerem czy wózkiem - dziecięcym albo inwalidzkim.

 

Modernizacji poddany zostanie także kanał deszczowy w ulicy Wojska Polskiego.

 

Takie rozwiązanie ma uspokoić ruch samochodowy na odcinku ulic Wojska Polskiego i Poznańska, stworzyć znacznie bardziej przyjazne warunki do poruszania się dla pieszych i rowerzystów, a przede wszystkim ułatwić komunikację miedzy rynkiem z parkiem.

 

W II etapie prac zaplanowanym na przyszły rok przebudowane zostanie jeszcze jedno skrzyżowanie: ulicy Wojska Polskiego z alejami Niepodległości oraz ciąg ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska.

 

Pojawi się na nich nowa nawierzchnia jezdni oraz chodników, a także ścieżka rowerowa. Poza tym wykonane ma być LED-owe oświetlenie na ulicach: Kasztanowa, Do Zdroju i Maratońska (od ul. Wrzosowej do ul. św. Ducha.

 

Nastąpi również dalszy ciąg remontu kanału deszczowego w części ulic Do Zdroju, Maratońska i Wrzosowa.

 

Wykonawca inwestycji - konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal z Warszawy - rozpoczął roboty dwa tygodnie temu. W związku z tym zamknięty został odcinek ulicy Wojska Polskiego - od skrzyżowania z Wodną za skrzyżowanie ze św. Ducha oraz wszystkie wjazdy z ulic podporządkowanych do tego odcinka [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

Tak sytuacja będzie miała miejsce co najmniej do końca tego roku, czyli do zakończenia I etapu zadania.

 

Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 25 milionów złotych, z czego ponad 16 milionów złotych gmina Jarocin pozyskała z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  czczxcz

  Policzmy ronda od Witaszyc ktoś jedzie na targ, mija więcej rond niż wybudowano w Poznaniu xD. Cyrk na kółkach.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Topograf

  Rondo powinno być pobudowane także koło dawnego "Jarkonu" oraz łącznik Walcerek - poprzez tory wrzesińskie, Maratońską do Tumidaju. Toby mocno rozładowało ruch kołowy w Jarocinie. Lepsza komunikacja powinna być z osiedlem Ługi, Bogusław oraz z Leszczycami. Rondo by mogło powstać na Niepodległości za cmentarzami (vide łącznik Walcerek - Golina). War... Rozwiń

 • rok temu | ocena +0 / -1

  234xsdahjkt567

  Kiedy będzie robiony łącznik od Walcerka do... Goliny? Była o to wojna. I co, i cisza...

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Mieszkaniec gminy.

  Inwestycja naprawdę niezbędna.:-(

 • rok temu | ocena +8 / -9

  tuneyl zróbcie od rynku do 42 hektarów

  pod warunkim że mojo ulubiuno firma bydzie robić tunyl

 • rok temu | ocena +11 / -7

  r.65

  Dwa przejścia dla pieszych w bliskiej odległości.? Nie wystarczy jedno ???