Reklama

Nowe osiedle mieszkań czynszowych w Potarzycy oficjalnie oddane do użytku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe osiedle mieszkań czynszowych w Potarzycy oficjalnie oddane do użytku.

Reklama

W Potarzycy pobudowane zostało osiedle 78 mieszkań czynszowych. Do dyspozycji lokatorów oddano dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”.

Jarocin będzie budował mieszkania dopóki będzie zapotrzebowanie

Inwestycja jest kontynuacją programu budowy mieszkań czynszowych, realizowanego od kilku lat w gminie Jarocin. Do tej pory w jego ramach powstało 366 „czynszówek”, w których zamieszkało ponad 1100 mieszkańców, z tego ponad 400 dzieci w wieku szkolnym.

- Dzięki budowie mieszkań Jarocin wzbogacił się także o nowych mieszkańców i jest jednym z nielicznych miast w Wielkopolsce, w którym liczba mieszkańców rośnie - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Dodaje, że budowanych mieszkań w gminie Jarocin jest znacznie więcej, bo poza mieszkaniami czynszowymi, powstają także: deweloperskie, chronione i socjalne.

- Miasto i gmina rozwijają się między innymi dzięki budowie kolejnych mieszkań. Będziemy je budować, tak długo, jak długo będzie zapotrzebowanie. A ono cały czas jest, o czym świadczy zainteresowanie kolejnymi mieszkaniami budowanymi przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - podkreśla włodarz gminy.

Nowa droga do nowych mieszkań czynszowych w Potarzycy

Wraz z nowym osiedlem w Potarzycy wybudowana została także prowadząca do niego droga, a przy niej ciąg pieszo-rowerowy. Wykonano odwodnienie, oświetlenie LED i miejsca parkingowe. Na tę inwestycję gmina pozyskała 1.805 tys. zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu #PolskiŁad.

Koszt budowy osiedla w Potarzycy to ok. 14,2 mln zł, z czego ok. 2,5 mln zł stanowi tak zwany „grant” przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który gmina Jarocin pozyskała w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat oraz ok. 1,4 mln zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodziły z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez BGK. Wykonawcą inwestycji jest lokalna firma INVESTIC Sp. z o.o. z Goliny.

Budynki powstały według podobnego projektu, jak poprzednie. Różnica jest między innymi taka, że lokale na parterze mają zabudowane tarasy. Wykonana została także instalacja fotowoltaiczna, aby obniżyć koszty energii elektrycznej w częściach wspólnych budynków.  

Otwarcie osiedla mieszkań czynszowych w Potarzycy z tańcami i muzyką

Osiedle w Potarzycy zostało już oficjalnie oddane do użytku. Uroczystość uświetniły występy Zespołu Filklorystycznego Snutki z Potarzycy oraz znamienici goście z wiceministrem środowiska Edwardem Siarką i burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim, którzy wcześniej uczestniczyli w odłonięcia pomnika byłego ministra środowiska prof. Jana Szyszko w parku Szubianki w Jarocinie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Włodarz gminy Jarocin zaznacza, że inwestycja w mieszkania czynszowe w Potarzycy to kolejny etap planu na polepszanie warunków życia mieszkańców.

- Tutaj najemcy, oprócz atrakcyjnych mieszkań, będą mieli do dyspozycji, w bliskiej odległości, świetnie wyposażoną szkołę, jedyną w Polsce z planetarium. W sąsiedztwie działają duże zakłady. Mieszkańcy, nie tylko Potarzycy, ale całej gminy, będą mogli też korzystać z udogodnień, które realizujemy w Jarocinie - stolicy gminy. Rozwój mieszkalnictwa, którego doświadczamy w gminie od lat, wpływa też na rozwój handlu i usług. Dzięki temu na zakupy nie trzeba już jeździć do marketu, który znajduje się w ościennej miejscowości czy do Poznania bądź Kalisza. Warto swoje przyszłe życie lokować w gminie Jarocin, która jest dobrym miejscem do osiedlenia się, ponieważ swoim mieszkańcom daje wszystko to, czego wiele innych samorządów nie jest w stanie zagwarantować - stwierdza Adam Pawlicki. 

W planach samorządu są już następne lokalizacje osiedli mieszkań czynszowych - w Witaszycach, Mieszkowie i Roszkowie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy