Reklama

Ponad 1.000 mieszkańców w 366 mieszkaniach czynszowych [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Ponad 1.000 mieszkańców w 366 mieszkaniach czynszowych [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W 366 nowych mieszkaniach czynszowych pobudowanych przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamieszkało ponad 1.100 osób - ponad 400 spośród nich to dzieci w wieku szkolnym.

 

Zakończył się projekt budowy mieszkań czynszowych w gminie Jarocin. inicjatorem przedsięwzięcia był burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, a realizacji podjęło się Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

 

Pierwszych 96 mieszkań wybudowanych w Siedleminie przekazano lokatorom dwa lata temu. Kolejne osiedle - dla 120 rodzin, powstało w Jarocinie przy ulicy Siedlemińskiej - I etap w ty miejscu. W II etapie klucze otrzymało 108 lokatorów. Najmniejsze osiedle - z 42 lokalami, powstało przy ul. Leszczyce.

 

[kiedy ruszy jarociński aquapark - jest data i nowe zasady funkcjonowania - szczegóły TUTAJ]

 

Do nowych mieszkań można się było od razu wprowadzać, ponieważ zostały one wyposażone „pod klucz”. W dwu- i trzypokojowych lokalach o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 były wymalowane ściany, a na podłogach położone płytki i panele.

 

Kuchnia i łazienka zostały częściowo wyposażone, między innymi w kuchenki gazowe i pełną armaturę. Brakowało tylko mebli. Każde mieszkanie wyposażono także w indywidualne ogrzewanie gazowe.

 

Prezes JTBS-u przyznaje, że stawia przede wszystkim na lokatorów z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym.

 

- W ten sposób nowi mieszkańcy stali się ratunkiem dla szkoły w Siedleminie, która borykała się z coraz bardziej zmniejszającą się liczbą uczniów - wyjaśnia Jerzy Wolski.

 

 

 

Chętnych na mieszkanie nie brakowało. Przed oddaniem pierwszych lokali w Siedleminie prezes JTBS-u przyznał, że zainteresowanie przerosło jego oczekiwania.

 

- Do tej pory spłynęło do nas około tysiąca wniosków o przydział mieszkania czynszowego w nowych budynkach. I codziennie w poczcie mamy po kilka kolejnych. Ludzie przyjeżdżają z całej Polski, a nawet z zagranicy - informował Jerzy Wolski.

 

 

Burmistrz Jarocina podsumowując projekt budowy 366 lokali czynszowych [na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ] zwrócił uwagę na determinację z jaką do jego realizacji dążył prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Jerzy Wolski .

 

- Jurek, jak taran szedł poprzez przeciwności, które się oczywiście zdarzały. Nie było łatwo, ale dzięki determinacji pana prezesa udało się to zrobić - zaznaczył Adam Pawlicki. I dodał: - Cieszę się, że mamy nowych mieszkańców. Niektórzy z nich, dzięki temu projektowi zdecydowali się przenieść z innych części Wielkopolski i nie tylko, żeby żyć w Jarocinie.

 

W planach JTBS-u są kolejne lokalizacje mieszkań. Pierwsze mają powstać w Potarzycy, gdzie - podobnie, jak w Siedleminie - mają one wesprzeć funkcjonowanie miejscowej szkoły. Kolejne osiedle ma być wybudowane w Witaszycach przy ul. Zatorze.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE