Reklama

JTBS zainwestowało w odnawialne źródła energii. Zamontowano panele fotowoltaiczne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

JTBS zainwestowało w odnawialne źródła energii. Zamontowano panele fotowoltaiczne - Zdjęcie główne

JTBS zainwestowało w odnawialne źródła energii. Zamontowano panele fotowoltaiczne | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości JTBS zainwestowało w odnawialne źródła energii. Zamontowano panele fotowoltaiczne

Reklama

26 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy blisko 10 kW zamontowano na dachu budynku, w którym mieści się siedziba Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego . Energia z nich pozyskana będzie wykorzystywana na potrzeby budynku administracyjnego spółki. 

 JTBS zainwestowało w odnawialne źródła energii. ZGO-WCR jest liderem

Pierwszą jarocińską spółką, która zainwestowała w instalacje paneli fotowoltaicznych było ZGO Sp. z o.o. – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Obecnie na obiektach zakładu zamontowane jest 1805 paneli fotowoltaicznych. ZGO-WCR jest w tym zakresie gminnym liderem w produkcji energii ze słońca. W 2020 roku w jego ślady poszły kolejne spółki gminne, inwestując w OZE. 

 JTBS zainwestowało w odnawialne źródła energii. Będą kolejne instalacje

 Już niedługo wykonany zostanie drugi etap instalacji na dachu hali targowej. Zamontują 135 paneli o mocy blisko 50 kW.  

Gminne  spółki realizują inwestycje w  odnawialne źródła energii w ramach jarocińskiego klastra energetycznego, czyli w ścisłej współpracy z jego liderem – Energią Jarocin, która koordynuje wszystkie przedsięwzięcia związane z zarządzaniem energią, również tą, pochodzącą z niekonwencjonalnych źródeł  - podaje Urząd Miejski w Jarocinie  

 Inwestycja kosztowała 39 tys. netto. Została sfinansowana ze środków własnych JTBS-u. Instalację zamontowała firma Eko Power Energia Sp. z o.o. z Zakrzewa.

 Instalacje fotowoltaiczne wykonały:  Zakład Usług Komunalnych, Jarocin Sport, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocińskie Linie Autobusowe Jarocinie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy