reklama

Mieszkanka gminy Żerków myślała, że pomaga znajomej. Straciła pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkanka gminy Żerków myślała, że pomaga znajomej. Straciła pieniądze - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMieszkanka gminy Żerków była przekonana, że pomaga znajomej. Udostępniła kod BLIK i straciła pieniądze.
Reklama lokalna
reklama

Policjanci apelują: zanim udostępnimy komuś kod BLIK upewnijmy się, że rzeczywiście kontaktuje się z nami nasz krewny lub znajomy, który potrzebuje pożyczki.

Policja wielokrotnie ostrzegała przed oszustami „NA BLIKA”      

W przeciwnym razie z naszego konta mogą zniknąć nawet wszystkie pieniądze. Taki apel wystosowały też Orły Jarocina. To amatorska drużyna sportowa złożona z funkcjonariuszy ziemi jarocińskiej. W mediach społecznościowych przestrzegają przed różnego rodzaju oszustwami w sieci. Posty piszą prostym językiem tak, aby trafiły do nas. Omówili oszustwa „NA BLIKA”, których jest bardzo dużo. 

reklama

W połowie miesiąca informowaliśmy o dwóch mieszkankach gminy Jarocin, które padły ofiarami oszustów „Na BILKA” i straciły pieniądze. 

Mieszkanka gminy Żerków myślała, że pomaga znajomej. Straciła pieniądze

Jarocińska policja podała kolejną informację o tym oszustwie.    

      
   
 - W czwartek o godzinie 13.00 zgłosiła się 30-letnia mieszkanka gminy Żerków i poinformowała o oszustwie. Nieznany sprawca za pomocą komunikatora internetowego podając się za znajomą zgłaszającej poprosił o udostępnienie kodu BLIK. Po pewnym czasie okazało się, że 30-latka padła ofiarą oszustwa. Znajoma nie prosiła o pomoc, a z konta zgłaszającej wypłacono 2 tysiące złotych – mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
                          

reklama

Aby nie paść ofiarą takiego oszustwa należy:


• stosować dwuskładnikowe uwierzytelnienie swoich kont społecznościowych (wówczas o wiele trudniej przejąć nasze konto - zalogowanie się wymaga potwierdzenia SMS),
• potwierdzać tożsamość „znajomych”, którzy piszą do nas przez internetowe komunikatory - najlepiej zadzwonić do takiej osoby. Wykonanie takiego połączenia zajmie nam kilkadziesiąt sekund, a tym samym zyskamy pewność, że nasz znajomy rzeczy-wiście jest w potrzebie i to właśnie jemu, a nie oszustowi przekazujemy pieniądze,
• sprawdzać dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej (przestępca nie skorzysta z kodu, dopóki nie potwierdzimy transakcji na naszym tele-fonie),
• chronić swój telefon, a szczególnie PIN do aplikacji mobilnej banku.
Co radzi policja? Przede wszystkim należy zachować czujność i rozsądnie podchodzić do wiadomości o pożyczenie pieniędzy.

reklama

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   


  

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama