Reklama

Matura Jarocin 2021. Ponad 600 absolwentów szkół średnich rozpoczyna egzaminy dojrzałości [WIDEO, ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura Jarocin 2021. Ponad 600 absolwentów szkół średnich z naszego terenu rozpoczyna egzaminy dojrzałości. Jak będzie wyglądała tegoroczna matura?

Reklama

Dopiero niedawno minister edukacji Przemysław Czarnek zadeklarował:

- Nie ma najmniejszych powodów, żeby przesuwać matury.

Ponad 600 absolwentów szkół średnich rozpoczyna egzaminy dojrzałości. Próba była w lutym i marcu

Zdaniem Przemysława Czarnka „są warunki do tego, żeby maturę i egzamin ósmoklasistów przeprowadzić w terminie, zgodnie z tym, co jest zaplanowane”.

Ponad 600 absolwentów szkół średnich rozpoczyna egzaminy dojrzałości. Mają być łatwiejsze   

Jakie wymagania obowiązują maturzystów, którzy od roku - z krótkimi przerwami - uczyli się zdalnie? Już wiadomo, że będą one obniżone.

Nie będzie między innymi egzaminów ustnych oraz z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Wyjątkiem będą osoby, dla których wyniki z tych egzaminów są niezbędne przy rekrutacji na niektóre uczelnie i kierunki studiów.

Każdy maturzysta będzie musiał zatem obowiązkowo przystąpić tylko do trzech podstawowych egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Wyniki będą znane 5 lipca.

Ponad 600 absolwentów szkół średnich rozpoczyna egzaminy dojrzałości w reżimie sanitarnym

Tegoroczni maturzyści będą zdawali egzaminy w reżimie sanitarnym. Co to znaczy? Zarówno egzaminowani, jak i osoby przeprowadzające sprawdziany będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa w trakcie wchodzenia do szkoły i na salę egzaminacyjną - maseczkę mogą zdjąć, siadając przy stoliku egzaminacyjnym.

Wymagane będzie także zachowanie co najmniej 1,5 m odległości między osobami. Poza tym pomieszczenia powinny być wietrzone, a ławki i stoliki dezynfekowane. 

Ponad 600 absolwentów szkół średnich rozpoczyna egzaminy dojrzałości. Harmonogram matur:

4 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym,
5 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym,
6 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka angielskiego na poziomie podstawowym,
od 7 do 21 maja - nieobowiązkowe egzaminy z przedmiotów dodatkowych.

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony 24 sierpnia. Będą mogły do niego przystąpić osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony.

Liczba tegorocznych maturzystów w szkołach powiatu jarocińskiego:
LO - 188
ZSP nr 1 - 208
ZSP nr 2 - 155
ZSP-B Tarce - 63

 

[AKTUALIZACJA 9.10]

Młodzież rozpoczęła maturę 2021 od pisemnego egzaminu z jezyka polskiego. Będzie on trwał 170 minut. We wszystkich szkołach powiatu jarocińskiego matura rozpoczęła się punktualnie i zgodnie z planem. Egzaminy przbiegają w reżimie sanitarnym a maturzyści zpostali podzieleni na grupy i rozmieszczeni w klasach, tak aby zachować wymagane odstępy.

 

[AKTUALIZACJA 11.50]

Maturzyści skończyli egzamin z języka polskiego. Jeden z tematów rozprawki odnosił się do „Lalki” Bolesława Prusa. Młodzież jednogłośnie przyznaje, że egzamin był łatwiejszy niż się spodziewali. 

- Jak na ten trudny czas poandemii, tematy były zaskkująco łatwe, zdecydowanie łatwiejsze od tych na maturzy próbnej - przyznaje absolwent Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. 

[opinie maturzystów w materiale WIDEO PONIŻEJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

<

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy