Reklama

Jarocin. Szkoły średnie przeprowadzają próbne matury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Szkoły średnie przeprowadzają próbne matury  - Zdjęcie główne

Jarocin. Szkoły średnie przeprowadzają próbne matury | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież wróciła do szkół, żeby napisać próbny egzamin maturalny. Jak to wygląda w reżimie sanitarnym?

Reklama

 

Sytuacja w oświacie jest bardzo trudna. Szkoły po niespełna dwóch miesiącach nowego roku szkolnego - w październiku - zostały ponownie zamknięte, a uczniowie wrócili do nauki zdalnej.Po dwóch miesiącach - w styczniu - do szkół wróciły dzieci z klas I - III. Starsi nadal uczą się w domach.

 

 

 Szkoły średnie przeprowadzają próbne matury - nie ma na co czekać


W tej sytuacji dyrektorzy szkół stanęli przed problemem przeprowadzenia próbnych matur i egzaminów ósmoklasistów.- Uczniowie nie mogą z marszu przystąpić do matury. Muszą zmierzyć się z ograniczonym czasem i arkuszem egzaminacyjnym - stwierdza Marek Tyrakowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.Ponieważ sytuacja epidemiologiczna nie napawa optymizmem i nie ma nawet zapowiedzi powrotu wszystkich uczniów do szkół, szefowie jarocińskich placówek średnich stwierdzili, ze nie ma na co czekać. Uzgodnili, że przeprowadzą próbną maturę w jednym terminie - od 17 do 22 lutego.

 

 

 Szkoły średnie przeprowadzają próbne matury - młodzież wróciła do szkółTym sposobem młodzież wróciła do szkół na cztery dni. W środę - 17 lutego odbyła się próbna matura z języka polskiego, w czwartek - 18 lutego z matematyki, w piątek - 19 lutego z języka obcego a w poniedziałek - 22 lutego z wybranych przedmiotów.  Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym. Młodzież została rozmieszczona w klasach maksymalnie po 12 osób w zależności od wielkości pomieszczenia.

 Dyrektor jarocińskiego ogólniaka zapowiada, że do końca roku szkolnego na pewno przeprowadzona zostanie jeszcze jedna próbna matura.   

 


Do próbnych egzaminów przymierzają się także szefowie szkół podstawowych. W tym przypadku próbie poddani zostaną uczniowie klas ósmych.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy