Reklama

Maturzyści zdają próbny egzamin. Jak im poszło? WIDEO

Opublikowano: czw, 4 mar 2021 12:47
Autor: | Zdjęcie: J. Marcinkowski

Maturzyści zdają próbny egzamin. Jak im poszło? WIDEO - Zdjęcie główne

Powiat Jarociński. Próbują maturę po raz drugi | foto J. Marcinkowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Próbują maturę po raz drugi. Trwa próbna matura przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dzisiaj - 4 marca, uczniowie zdawali matematykę. Jak im poszło, czy się stresowali, jak oceniają stopień trudności zadań?

Reklama

Młodzież po raz drugi wróciła do szkół na próbne matury. Tym razem egzaminy przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.Próbują maturę po raz drugi - jak im poszło?


Sytuacja, w jakiej znalazły się placówki oświatowe, jest bardzo trudna. Szkoły po niespełna dwóch miesiącach nowego roku szkolnego - w październiku - zostały ponownie zamknięte i uczniowie wrócili do nauki zdalnej. W styczniu przywrócono zajęcia w szkołach dla dzieci z klas I - III. Starsi nadal uczą się w domach.W tej sytuacji dyrektorzy szkół stanęli przed problemem przeprowadzenia próbnych matur i egzaminów ósmoklasistów.

 

- Uczniowie nie mogą z marszu przystąpić do matury. Muszą zmierzyć się z ograniczonym czasem i arkuszem egzaminacyjnym - stwierdził Marek Tyrakowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.Ponieważ sytuacja epidemiologiczna nie napawa optymizmem i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie nastąpi powrót starszych uczniów do klas, szefowie jarocińskich szkół średnich uzgodnili, że bez względu na okoliczności trzeba przeprowadzić próbne matury.Próbują maturę po raz drugi - pierwszy był dwa tygodnie temu


Pierwszy taki egzamin odbył się między 17 a 22 lutego. Wszystko przeprowadzono w reżimie sanitarnym. Młodzież została rozmieszczona w klasach maksymalnie po 12 osób w zależności od wielkości pomieszczenia. Już wtedy dyrektor jarocińskiego ogólniaka zapowiadał, że do końca roku szkolnego na pewno przeprowadzona zostanie jeszcze jedna próbna matura.


Tak też się stało. Próbna matura przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną będzie się odbywała do wtorku - 16 marca. Maturzyści rozpoczęli od języka polskiego, później był egzamin z matematyki, z języka obcego i na koniec z wybranych przedmiotów.Próbują maturę po raz drugi - w „jedynce” tylko matematykę


Nasze szkoły średnie przeprowadzają próbę według harmonogramu CKE. Jedynie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 uczniowie mają tylko egzamin z matematyki.- Taką decyzję podjęliśmy po analizie sytuacji i po konsultacji z nauczycielami, którzy prowadzą zespoły przedmiotowe - wyjaśnia Marek Sobczak, Dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie. - W próbnej maturze jedną z podstawowych rzeczy jest przećwiczenie spraw organizacyjnych, zwłaszcza w tej sytuacji epidemicznej, którą teraz mamy. Poza tym uczniowi powinni zapoznać się z arkuszami egzaminacyjnymi. To wszystko zostało przećwiczone w czasie tej próbnej matury, którą mieliśmy dwa tygodnie temu - dodaje szef „jedynki”.    

 

Uniwersytet Kultury w Jarocinie - konferencja otwierająca projekt


Z kolei jarociński ogólniak poszedł w zupełnie inną stronę i umożliwił uczniom sprawdzenie swojej wiedzy na próbnej maturze dodatkowo z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym.    Jakie są wrażenia maturzystów, jak im poszło, czy się stresowali, jak oceniają stopień trudności zadań - obejrzyj WIDEO PONIŻEJ.

 

Gazeta Jarocińska - nowe wydanie. Zobacz, co przeczytasz w nowym numerze

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.