Reklama

Matura 2021. Uczniowie odebrali świadectwa - jak im poszło? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Janek Marcinkowski

Matura 2021. Uczniowie odebrali świadectwa - jak im poszło? [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Janek Marcinkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura 2021. Uczniowie zakończyli naukę i odebrali świadectwa. Nie oznacza to, że rozpoczynają wakacje - od wtorku ruszają bowiem matury.

Reklama

Tegoroczni maturzyści zakończyli naukę w szkole. Choć w tym roku nie można tego traktować dosłownie, ponieważ większość tego roku szkolnego upłynęła im pod znakiem zajęć zdalnych, w których uczestniczyli online ze swoich domów.  

To z resztą wyjątkowo poszkodowany rocznik młodzieży, który nie miał szczęścia do spokojnej nauki w szkole. Wiosną 2019 roku był strajk nauczycieli i zajęcia nie odbywały się normalnie. Pod znakiem zapytania stanęły wówczas także matury.

Mimo tych przeszkód młodzież dobiła do brzegu i zakończyła edukację w szkole średniej, czego uwieńczeniem były dzisiejsze - przeprowadzone w reżimie sanitarnym - uroczystości wręczenia świadectw zakończenia nauki w szkole.

Matura 2021. Uczniowie zakończyli naukę i odebrali świadectwa. Matura będzie łatwiejsza   

Od wtorku - 4 maja, już jako absolwenci przystąpią do egzaminów dojrzałości

Jakie wymagania będą obowiązywać maturzystów? Wiadomo, że będą obniżone. Nie będzie między innymi egzaminów ustnych oraz z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

Wyjątkiem będą osoby, dla których wyniki z tych egzaminów są niezbędne przy rekrutacji na niektóre uczelnie i kierunki studiów. Każdy maturzysta będzie musiał zatem obowiązkowo przystąpić tylko do trzech podstawowych egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Wyniki będą znane 5 lipca.

Minister Przemysław Czarnek już teraz zapowiedział, że egzaminy - tak maturalne, jak i ósmoklasistów - będą łatwiejsze również za rok.

- Na podstawie uzgodnień z ekspertami przewidujemy również pewne ograniczenia za rok. Wiemy, że uczniowie klas VII i przedmaturalnych też są w ciężkim położeniu. O nich też myślimy, jak dopasować wymagania za rok - stwierdza szef resortu.

Matura 2021. Uczniowie zakończyli naukę i odebrali świadectwa. Matura w reżimie sanitarnym

Tegoroczni maturzyści będą zdawali egzaminy w reżimie sanitarnym. Co to znaczy? Zarówno egzaminowani, jak i osoby przeprowadzające sprawdziany będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa w trakcie wchodzenia do szkoły i na salę egzaminacyjną - maseczkę mogą zdjąć, siadając przy stoliku egzaminacyjnym.

Wymagane będzie także zachowanie co najmniej 1,5 m odległości między osobami. Poza tym pomieszczenia powinny być wietrzone, a ławki i stoliki dezynfekowane. 

Matura 2021 - harmonogram

4 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym,
5 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym,
6 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka angielskiego na poziomie podstawowym,
od 7 do 21 maja - nieobowiązkowe egzaminy z przedmiotów dodatkowych.

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony 24 sierpnia. Będą mogły do niego przystąpić osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy