Reklama

Kotlińscy radni przeciwko przebiegowi Kolei Dużych Prędkości przez teren gminy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kotlińscy radni przeciwko przebiegowi Kolei Dużych Prędkości przez teren gminy - Zdjęcie główne

Kotlińscy radni przeciwko przebiegowi Kolei Dużych Prędkości przez teren gminy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny samorząd wyraził jednogłośny sprzeciw wobec Kolei Dużych Prędkości. Tym razem Kotlin oprotestował inwestycję planowaną w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Nie ma końca akcji przeciwko przebiegowi Kolei Dużych Prędkości przez teren powiatu jarocińskiego. Rządowa spółka - Centralny Port Komunikacyjny (CPK), powołana do realizacji projektu szybkich kolei, przedstawiła cztery warianty jej przebiegu przez gminę Jarocin. Wszystkie w mniejszym lub większym stopniu wiążą się z wyburzaniem domów mieszkalnych czy budynków gospodarczych. Dzielone będą miejscowości, pola uprawne i aktualna infrastruktura.

Najgłośniej protestują mieszkańcy Roszkowa i Zalesia. W Jarocinie, Jaraczewie, Kotlinie oraz w Nowym Mieście (powiat średzki) odbywały się spotkania konsultacyjne, na których mieszkańcy sprzeciwiali się planowanej inwestycji. Co więcej społeczeństwo ma wsparcie władz samorządowych. 

Mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej i władze protestują przeciwko CPK  

                                             
Nie, nie, nie - dla Kolei Dużych Prędkości w gminach Jaraczewo i Nowe Miasto -  mówił na spotkaniu konsultacyjnym Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

Pod koniec sierpnia jaraczewscy radni przyjęli apel sprzeciwiający się przebiegowi trasy CPK przez gminę Jaraczewo. Stanowisko radnych trafiło do spółki CPK. Dwa tygodnie temu również radni Rady Miejskiej w Jarocinie jednogłośnie przyjęli apel skierowany do spółki CPK, aby ta zaniechała budowy linii Kolei Dużych Prędkości w obecnym kształcie. Podobne stanowisko przyjęła Rada Powiatu w Jarocinie a także Rada Gminy Kotlin.

Kotlińscy radni przeciwko przebiegowi Kolei Dużych Prędkości

„Proponowane warianty przebiegu linii kolejowej (niebeski, czerwony i zielony) są niekorzystne z punktu widzenia interesów mieszkańców naszej gminy. Inwestycja ta w przedstawionych wariantach spowoduje rozbicie terenu gminy, podział miejscowości i gospodarstw rolnych oraz wyburzenia budynków. Przyniesie nieodwracalne skutki negatywne dla rozwoju gminy Kotlin. Stanowisko Rady Gminy jest przejawem troski o interes i rozwój naszej gminy, a także obawy o losy i sprawy mieszkańców, którzy już czują się zagrożeni” – czytamy w uchwale podjętej przez Radę Gminy Kotlin.

W Warszawie protestowali przeciwko CPK  

Mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej nie dają za wygraną i robią wszystko, aby zablokować budowę Kolei Dużych Prędkości. W sobotę przedstawiciele  Roszkowa Zalesia, Radlina i Jarocina pikietowali w Warszawie.

Protest rozpoczął się na rondzie Charles’a de Gaulle’a. Ludzie skandowali hasła: „Nie dla CPK”, „Złodzieje”, „Centralny Przekręt Kasy”, „ Nie pozwolimy się wywłaszczyć”, „Stop kolei, która dzieli”  „To nie jest rozwój tylko rozbój” i „Kaczor do wora, a wór do jeziora”. Z takimi hasłami na ustach przeszli pod Pałac Prezydencki.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy