Reklama

Świętowali niepodległość i Dni Patrona Miasta. Pomogli Sebastianowi i Maciejowi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj odbyły się najważniejsze obchody Święta Niepodległości i Dni Patrona Miasta. Nie tylko świętowano, ale przy okazji rogaliki przysłużyły się szczytnym celom. W tym roku zbierano pieniądze na pomoc dla Macieja Kaliszaka, a na Jarmarku Świętomarcińskim - dla Sebastiana Lisa z Potarzycy.

Z wojskiem, na rowerach, w kościele, w parku, na jarmarku i lodowisku świętowano dzisiaj w Jarocinie Dni Patrona Miasta oraz Święto Niepodległości.

Gra terenowa i sztafeta niepodległościowa w Jarocinie 

Wcześnie rano w parku Radolińskich 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk zaprosił chętnych na grę terenową. Z tego też miejsca wyruszyli uczestnicy Sztafety Niepodległościowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin. 

Od rana odbywały się również uroczystości w Mieszkowie, gdzie - już tradycyjnie - złożono kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka oraz w Cielczy, gdzie po mszy św. odbyła się patriotyczna biesiada. 

Święto niepodległości w Jarocinie i Dni Patrona Miasta z legendą o św. Marcinie 

W południe w kościele św. Marcina odprawiona została suma odpustowa ku czci św. Marcina. Po niej na ulicy Kościelnej rozpoczęła się inscenizacja legendy o św. Marcinie, którą podobnie jak w zeszłym roku przygotowali wspólnie Stowarzyszenie Bellator Societas i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. W przedstawieniu plenerowym wzięli udział jarociniacy z kilku pokoleń. Najmłodszymi statystami były przedszkolaki z "Marcinka".

Po południu, z okazji rozpoczęcia nowego sezonu, na nowo otwartym lodowisku odbyły się pokazy jazdy figurowej.

Jarociniacy, zajadając się rogalami, pomogli Sebastianowi i Maciejowi 

11 listopada nie mogło również zabraknąć tradycyjnych rogali. Dzisiaj można się było nimi poczęstować w zamian za datek do puszki. Dochód z tych słodkich wypieków wspomoże leczenie i rehabilitację Macieja Kaliszaka, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie, który w czerwcu doznał nagłego zatrzymania krążenia. Obecnie przebywa w specjalistycznym ośrodku. Leczenie wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego od kilku miesięcy z myślą o nim organizowane są różnego rodzaju akcje. 

Rogaliki można było zjeść również na Pchlim Targu, który tym razem odbywał się pod szyldem "Jarmark Świętomarciński". Rogaliki upieczone przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie były tak dobre, że słoik z datkami szybko zapełnił się monetami i banknotami. Akcja została zorganizowana dla jednego z ich kolegów - cieżko chorego Sebastiana Lisa z Potarzycy. Zakończyła się wynikiem 3.619,98 zł. 

Co jeszcze wydarzy się do końca świątecznego weekendu w Jarocinie? 

W czasie weekendu będzie miało miejsce jeszcze kilka wydarzeń. Jutro (sobota 12 listopada) o godz. 15.00 w sali edukacyjnej Muzeum Regionalnego odbędzie się spotkanie z wiceburmistrzem Robertem Ziółkowskim, autorem powieści historycznej "Szare wilki z Jarocina", która jest inspirowana wspomnieniami powstańców wielkopolskich z Ziemi Jarocińskiej. Od godz.17.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury trwać będzie koncert zespołu Big Cyc. Jest to jedna z niewielu biletowanych imprez.

W niedzielę (13 listopada) z kolei można będzie pośpiewać pieśni patriotyczne na koncercie "Dla Ciebie, Polsko" albo wybrać się na przedstawienie "Tribute" do dawnej bożnicy przy ul. Małej w Jarocinie. Ostatnia z imprez jest także biletowana - wejściówka kosztuje 5 zł. Oba wydarzenia rozpoczynają się o godz. 17.00.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy