Reklama

Siedlemin, Golina, Potarzyca walczą o miejsce w finale konkursu „Super Sołectwo Roku” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Potarzycy, na placu przy sali wiejskiej trwa rywalizacja o miejsce w finale konkursu na "Super Sołectwo Roku". Rywalizują drużyny z Siedlemina, Goliny i Potarzycy.

Reklama

Turnieje sołectw połączone są z festynami rodzinnymi, które odbywają się w godz. 15.00-19.00. Do końca rywalizacji zostało jeszcze jedno spotkanie w  Łuszczanowie. Rywalizacja odbywa się podczas rodzinnych festynów zaplanowanych w różnych miejscowościach gminy w maju i czerwcu. Finał zmagań zaplanowano na początek września podczas Gminnego Święta Plonów w Jarocinie. Główna nagroda wynosi 5 tysięcy złotych.  

Kto bierze udział w turnieju sołectw?

Do udziału w rozgrywkach zaproszeni zostali przedstawiciele KGW, OSP, LZS i innych organizacji działających na terenie danego sołectwa. Reprezentacja wioski składać się musi z 6 osób (3 kobiet, 3 mężczyzn). Gmina udostępniła również bezpłatne autobusy, które dowożą mieszkańców, którzy chcą dopingować swoje drużyny.

Wiele emocji i śmiechu wzbudzają m.in. takie konkurencje, jak bieg drużynowy w ogromnych spodniach, bieg na czas trzyosobowej ekipy na jednej parze nart, rzut kaloszem. Drużyny muszą się też zmierzyć z obieraniem ziemniaków czy ubijaniem piany z białek.

Osobną konkurencją każdego festynu jest przygotowanie popisowego dania przez Koła Gospodyń Wiejskich. Z każdego festynu jedno KGW przejdzie do ścisłego finału. Finaliści - także w niedzielę 4 września na Gminnym Święcie Plonów walczyć będą o zdobycie tytułu "Danie Roku 2022" i nagrodę główną w wysokości 5 tys. zł.

Kto ma już szansę zdobyć tytuł "Super Sołectwa Roku"?

Do tej pory do finału zakwalifikowali się przedstawiciele Wilkowyi, Radlina, Prus i Tarzec. Nieco więcej sołectw weźmie udział w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich, ponieważ jury decydowało się zakwalifikować podczas niektórych turniejów sołectw nie jedno, ale dwa a nawet trzy KGW. Do tej pory . Do tej pory wiadomo było, że w finale spotkają się przedstawicielki KGW z Wilkowyi, Annapola, Radlina, Cząszczewa, Cielczy, Kątów, Witaszyc, Witaszyczek, Prus,  Tarzec oraz Osieka. Dzisiaj dołączy do nich kolejna drużyna, a może więcej niż jedna... Kto zwycięży w dzisiejszych zmaganiach? Dowiemy się niebawem.

Do tej pory o tytuł "Super Sołectwa Roku" walczyli przedstawiciele wiosek z gminy Jarocin: Wilkowyja i Annapol (15 maja) oraz Cielcza, Cząszczew, Radlin i Kąty (22 maja) oraz Witaszyce, Witaszyczki i Prusy (28 maja), Tarce i Hilarów (29 maja). Mieszków, Osiek i Zakrzew (5 czerwca).

[AKTUALIZACJA 17;40]

Znamy wyniki dzisiejszego turnieju sołectw. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Goliny, drugie wywalczyła ekipa z Siedlemina, a trzecie z Potarzycy. Golina zwyciężyła w dogrywce, którą było przeciąganie liny.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy