Reklama

Jarocin. Wybiorą sołtysa w Siedleminie i przewodniczącego na Ługach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Wybiorą sołtysa w Siedleminie i przewodniczącego na Ługach  - Zdjęcie główne

Jarocin. Wybiorą sołtysa w Siedleminie i przewodniczącego na Ługach | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Wybiorą sołtysa w Siedleminie i przewodniczącego na Ługach.

Reklama

W gminie Jarocin szykują się wybory. Do głosowania przystąpią mieszkańcy sołectwa Siedlemin oraz osiedla Ługi.

Mieszkańcy Siedlemina chcieli odwołać sołtysa

W Siedleminie wybory zostały ogłoszone po tym, jak dotychczasowy sołtys Andrzej Skrzypczak i rada sołecka zrezygnowali z pełnienia funkcji.

Sprawa miała związek z planami budowy ogromnej chlewni pod Siedleminem i protestu mieszkańców przeciwko tej inwestycji. Niektórzy z nich zarzucali Skrzypczakowi, że nie powiadomił ich na czas o tym przedsięwzięciu, które - jak twierdzili - może mieć negatywny wpływ na jakość ich życia i środowisko.

W tej sytuacji jarocińscy radni ustalili termin i porządek zebrania wiejskiego w Siedleminie, na którym ma zostać wybrany nowy sołtys i rada sołecka.

Odbędzie się ono już w najbliższy wtorek - 26 kwietnia, o godzinie 19.00 w miejscowej sali wiejskiej. W razie, gdyby w zebraniu uczestniczyło mniej osób niż jest to wymagane, kolejna próba wyboru odbędzie się w środę - 4 maja, o godzinie 19.00.  

Dwa terminy wyborów przewodniczącego osiedla Ługi

Radni wyznaczyli także termin i porządek obrad zebrania w sprawie wyboru  przewodniczącego zarządu osiedla Ługi w Jarocinie. Poprzedni szef tej jednostki - Michał Kaczmarek, też złożył rezygnację.

W tym przypadku termin wyborów został ustalony na środę - 27 kwietnia, początek o godzinie 19.00, w osiedlowej świetlicy przy ulicy Wiślanej 15. Dodatkowa data to czwartek - 5 maja, też o godz. 19.00 i w tym samym miejscu.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy